“JAHOLATGA QARSHI MA’RIFAT” MAVZUSIDA MAʼNAVIY-MAʼRIFIY TADBIR OʻTKAZILDI
Bugun, 21-may kuni Urganch davlat universitetida “Jaholatga qarshi maʼrifat” mavzusida Xorazm viloyat hokimining jamoat va diniy tashkilotlari bilan aloqalar bo‘yicha o‘rinbosari M.Umurzakov bilan uchrashuv tashkil etildi.  Tadbirni Urganch davlat universiteti rektori B.Abdullayev ochib berib, bugungi kunda mamlakatimizda amalga oshirilayotgan islohotlar, ta’lim-tarbiyaviy ishlar, talabalar uchun yaratilayotgan sharoit va imkoniyatlarni etirof qildi va yoshlarni ko’proq ilm olishga chorladi.
Uchrashuvda viloyat hokimi o’rinbosari M.Umurzakov mamlakatimizda olib borilayotgan ijtimoiy – iqtisodiy, diniy sohadagi islohotlar, yoshlarni bilim olib, ma’naviy kamolotga erishishlari muhim davr talabi ekanligi, Islom dinining insonparvarlik, tinchlik va do‘stlik kabi olijanob maqsadlari singari masalalar yuzasidan maʼruza qilib, talaba-yoshlar din niqobi ostidagi turli yot gʻoyalardan ogoh boʻlishga chaqirildi.
Shuningdek, ushbu uchrashuv universitet rahbariyati hamda barcha fakultet dekanlari bilan ham davom etib, bugungi globallashuv davrida turli mafkuraviy tahdidlarni oldini olish, talaba-yoshlarni ogohlikka chorlash va mafkuraviy tahdidlarga qarshi kurashish masalalari bo'yicha zarur tavsiyalar berildi.

A SPIRITUAL AND EDUCATIONAL EVENT ON THE SUBJECT "ENLIGHTENMENT AGAINST IGNORANCE" WAS HELD
Today, on May 21, a meeting was organized with M.Umurzakov, deputy governor of Khorezm region for relations with public and religious organizations, on the topic "Enlightenment against ignorance" at Urgench State University. Rector of Urgench State University B.Abdullayev opened the event and acknowledged the reforms, educational work, conditions and opportunities created for students in our country, and invited youngsters to learn more.
At the meeting, the deputy governor of the region, M.Umurzakov, gave a speech on issues such as the reforms in the social, economic, and religious spheres being carried out in our country, the need for youngsters to acquire knowledge and achieve spiritual maturity, and the noble goals of Islam, such as humanity, peace and friendship. Students and youngsters  were called to be aware of various foreign ideas under the guise of religion.
Also, this meeting continued with the university management and all faculty deans, and necessary recommendations were made on preventing various ideological threats in today's globalization period, calling on students and youngsters to be aware, and fighting against ideological threats.