Urganch davlat universiteti maktabiga qabul uchun imtihonlar oʻtkazildi
Bugun Urganch davlat universiteti huzuridagi fizika-matematika va informatika fanlariga ixtisoslashtirilgan maktabida 2024-2025 oʻquv yili qabuli uchun imtihonlar bo’lib o’tdi.
Imtihon test shaklida tashkil etilib, matematika hamda ona tili va adabiyot fanlaridan oʻtkazildi. O’quvchilar imtihonlarda faol ishtirok etib, yuqori natijalarni qo’lga kiritish uchun harakat qilishdi.
Ma’lumot o’rnida, maktabning fizika-matematika yoʻnalishi boʻyicha 7-sinfdan jami 3 ta sinfga 75 nafar oʻquvchi uchun o’rin ajratilgan hamda ushbu maktabning 8-9-10-11-sinflarida boʻsh oʻrinlar uchun ham tanlov e’lon qilingan.

Проведены вступительные экзамены в школу Ургенчского государственного университета
Сегодня в специализированной школе физико-математических и информатических наук при Ургенчском государственном университете прошли вступительные экзамены на 2024-2025 учебный год.
Экзамен был организован в тестовой форме и проводился по математике, родному языку и литературе. Учащиеся активно участвовали в экзаменах, стараясь добиться высоких результатов.
Вместо информации, на физико-математическое направление школы было выделено место для 75 учеников с 7-го по 3-й класс, а также объявлен конкурс на вакансии в 8-9-10-11 классах этой школы.