Urganch davlat universiteti rektorining 2024/2025 oʻquv yilida oʻqishga tavsiya etilgan magistrlar bilan uchrashuvi bolib oʻtdi
Bugun, 6-sentabr kuni Urganch davlat universiteti rektori Baxrom Abdullayev Magistratura boʻlimi boshligʻi Yoʻldosh Taxirov hamrohligida 2024/2025 o’quv yilida magistratura mutaxassisliklariga o’qishga tavsiya etilgan magistrlar bilan uchrashdi.
Uchrashuvda oʻquv jarayonlarining tashkil etilishi, taʼlim Kredit-modul tizimi asosida olib borilishi, darslar 9-sentabrdan boshlanishi va universitetda magistrlar uchun yaratilgan sharoitlar haqida maʼlumotlar berildi.
Ochiq va samimiy tarzda o’tgan muloqot chog’ida magistrlar oʻzlarini qiziqtirgan savollariga javob olishdi.

Состоялась встреча ректора Ургенчского государственного университета с магистрами, рекомендованными к обучению в 2024/2025 учебном году
Сегодня, 6 сентября, ректор Ургенчского государственного университета Бахром Абдуллаев в сопровождении начальника отдела магистратуры Юлдаша Тахирова встретился с магистрами, рекомендованными к обучению по специальностям магистратуры в 2024/2025 учебном году.
На встрече была представлена информация об организации учебного процесса, образовании на основе кредитно-модульной системы, начале занятий с 9 сентября и условиях, созданных в университете для магистров.