Yangi O‘zbekiston yoshlari – kelajagimiz va istiqbolimiz!
Urganch davlat universitetida yangi oʻquv yilining boshlanishi hamda yoshlarning bosh vaqtini mazmunli tashkil etish maqsadida “Yangi Oʻzbekiston yoshlari — kelajagimiz va istiqbolimiz!” shiori ostida  “Juma oqshomi” galakonserti  hamda kun davomida o’tkazilgan musobaqa va tanlovlarning g’oliblarini  taqdirlash marosimi bo’lib o'tdi.
Ko'tarinki ruhda tashkil etilgan tanlov va musobaqalar kechqurun "Juma oqshomi"  galakonserti bilan yanada jonli davom etdi.
Unda universitet professor-o'qituvchilari va talaba-yoshlari faol ishtirok qilishdi. Tadbirni Urganch davlat universiteti rektori B.Abdullayev kirish so'z bilan ochib berdi. 1-kursga yangi qabul qilingan talabalarni yana bir marta tabriklab, ularga yangi o'quv yilida yangi marralar, natijalarga erishishlarida muvaffaqiyat tiladi.
Kun davomida o‘tkazilgan tanlov, tadbir va musobaqalarda faol ishtirok etib, faxrli o‘rinlarni qo‘lga kiritgan talaba-yoshlar universitet rahbariyati tomonidan taqdirlandi.

Youngsters of new Uzbekistan are our future and perspective!
With beginning of  the new academic year and in order to make students free time meaningful "Friday Night" concert and the awarding ceremony of  the winners of competitions and contests which was held during the day were organized under the motto "Youngsters of new Uzbekistan are our future and perspective at Urgench State University.
Contests and competitions which organized in a high spirit, continued more lively  with the "Friday Night" concert.
University professors and students took an active part in it. Rector of Urgench State University B.Abdullayev opened the event with an introduction. He once again congratulated the newly admitted students for the 1st year and wished them success in achieving new goals and results in the new academic year.
Students and youngsters who actively participated in the contests, events and competitions held during the day and won honorable places were awarded by the university management.