Urganch davlat universiteti Madaniyat saroyida Navro'z ayyomi munosabati bilan bayram tadbiri o'tkazildi
Bugun, 18-mart kuni Abu Rayhon Beruniy nomidagi Urganch davlat universiteti Madaniyat saroyida  Navro'z ayyomi munosabati bilan Filologiya va san'at fakulteti tomonidan  “Qadriyatlaring boqiy bo'lsin, Navro'z!” shiori ostida bayram tadbiri tashkil etilib, unda universitet rahbariyati va fakultet professor-oʻqituvchilari hamda barcha fakultetlardan talaba-yoshlar ishtirok etishdi.
Tadbirni Xalqaro hamkorlik bo‘yicha prorektori G‘ayrat O‘razboyev kirish so'zi bilan ochib berdi hamda Navro'zning tinchlik, hamjihatlik va yangilanish ramzi ekanini ta'kidlab, barchaga ezgu tilaklarini bildirdi.
Badiiy kecha davomida Filologiya va san'at fakulteti talaba-yoshlari ishtirokida milliylikni tarannum etuvchi kuy-qo'shiqlar, milliy qadriyatlarni o'zida aks ettiruvchi raqs va sahna ko'rinishlari hamda Navro'zga oid qiziqarli chiqishlar namoyish etilib, tomoshabinlarga yuqori kayfiyat ulashildi.

Во Дворце культуры Ургенчского государственного университета был проведён праздничный вечер по случаю праздника Навруз
Сегодня, 18 марта, во Дворце культуры Ургенчского государственного университета имени Абу Райхона Беруни состоялось праздничное мероприятие, организованное факультетом филологии и искусств по случаю праздника Навруз под девизом “Пусть твои ценности будут вечными, Навруз!”. В мероприятии приняли участие руководство университета, преподаватели факультета, а также студенты и молодёжь из всех факультетов.
Мероприятие открыл проректор по международному сотрудничеству Гайрат Оразбоев с вступительным словом, в котором он отметил, что Навруз является символом мира, единства и обновления, и пожелал всем благополучия.
В ходе художественного вечера студенты факультета филологии и искусств продемонстрировали национальные песни и танцы, отражающие национальные ценности, а также интересные выступления, посвящённые Наврузу, которые создали для зрителей атмосферу радости и хорошего настроения.