Urganch davlat universiteti voleybolchi qizlari O‘zbekiston chempionati (Oliy liga) ning 2-tur bahslari gʻolibi boʻldi
Joriy yilning 9-15-aprel kunlari Abu Rayhon Beruniy nomidagi Urganch davlat universiteti ayollar o‘rtasida voleybol bo‘yicha O‘zbekiston chempionati (Oliy liga) ning 2-tur bahslariga mezbonlik qildi. Musobaqada Respublikamizning barcha viloyatlari hamda Qoraqalpog‘iston Respublikasidan 14 ta jamoa ishtirok etmoqda.
Ushbu musobaqada Urganch davlat universiteti voleybolchi talaba-qizlari qizg‘in o‘yin ko‘rsatib, barcha jamoalar ustidan gʻalaba qozondi va “Play-off” bahslariga yoʻllanmani qoʻlga kiritdi.
Ushbu g‘alaba bilan Urganch davlat universiteti jamoasini, sportchi talabalarimiz va ularning fidoyi murabbiylarini chin dildan tabriklaymiz. Ularning bundan keyingi faoliyatlarida ham yuksak parvozlar tilaymiz!
Maʼlumot oʻrnida, ayollar o‘rtasida voleybol bo‘yicha O‘zbekiston chempionati (Oliy liga)ning “Play-off” bahslari joriy yilning 3-11 may kunlari Toshkent shahrida oʻtkaziladi va unda 8 ta jamoa ishtirok etadi hamda mazkur bahslarda voleybol bo‘yicha O‘zbekiston chempionati chempionlari aniqlanadi.

Волейболистки Ургенчского государственного университета стали победителями второго тура чемпионата Узбекистана (Высшая лига)
С 9 по 15 апреля текущего года Ургенчский государственный университет имени Абу Райхона Беруний стал хозяином матчей второго тура Чемпионата Узбекистана по волейболу среди женщин (Высшая лига). В соревнованиях принимают участие 14 команд из всех регионов нашей республики, а также из Республики Каракалпакстан.
В этом соревновании волейболистки-студентки Ургенчского государственного университета показали яркую и напряжённую игру, одержали победу над всеми командами и завоевали путёвку в “Play-off”.
Поздравляем команду Ургенчского государственного университета, наших спортивных студентов и их преданных тренеров с этой заслуженной победой! Искренне желаем им новых высоких достижений и дальнейших успехов в их деятельности!
Для справки: матчи плей-офф чемпионата Узбекистана по волейболу среди женщин (Высшая лига) пройдут с 3 по 11 мая текущего года в городе Ташкент. В них примут участие 8 команд, и именно в этих поединках определятся чемпионы Узбекистана по волейболу.