Urganch davlat universiteti voleybolchi qizlari O‘zbekiston chempionati (Oliy liga) ning 2-tur bahslari gʻolibi boʻldi
Joriy yilning 9-15-aprel kunlari Abu Rayhon Beruniy nomidagi Urganch davlat universiteti ayollar o‘rtasida voleybol bo‘yicha O‘zbekiston chempionati (Oliy liga) ning 2-tur bahslariga mezbonlik qildi. Musobaqada Respublikamizning barcha viloyatlari hamda Qoraqalpog‘iston Respublikasidan 14 ta jamoa ishtirok etmoqda.
Ushbu musobaqada Urganch davlat universiteti voleybolchi talaba-qizlari qizg‘in o‘yin ko‘rsatib, barcha jamoalar ustidan gʻalaba qozondi va “Play-off” bahslariga yoʻllanmani qoʻlga kiritdi.
Ushbu g‘alaba bilan Urganch davlat universiteti jamoasini, sportchi talabalarimiz va ularning fidoyi murabbiylarini chin dildan tabriklaymiz. Ularning bundan keyingi faoliyatlarida ham yuksak parvozlar tilaymiz!
Maʼlumot oʻrnida, ayollar o‘rtasida voleybol bo‘yicha O‘zbekiston chempionati (Oliy liga)ning “Play-off” bahslari joriy yilning 3-11 may kunlari Toshkent shahrida oʻtkaziladi va unda 8 ta jamoa ishtirok etadi hamda mazkur bahslarda voleybol bo‘yicha O‘zbekiston chempionati chempionlari aniqlanadi.

Urgench State University volleyball players won the 2nd round of the Uzbekistan Championship (Higher League)
On April 9-15 of this year, Urgench State University named after Abu Rayhon Biruni hosted the 2nd round of the Uzbekistan Championship (Higher League) among women in volleyball. 14 teams from all regions of our Republic and the Republic of Karakalpakstan are participating in the competition.
In this competition, Urgench State University volleyball players played a passionate game, defeated all teams and secured a place in the "Play-off" matches.
We sincerely congratulate the Urgench State University team, our student athletes and their dedicated coaches on this victory. We wish them continued success in their future endeavors!
For information, the "Play-off" matches of the Uzbekistan Women's Volleyball Championship (Top League) will be held in Tashkent from May 3 to 11 of this year, and 8 teams will participate in it, and the champions of the Uzbekistan Volleyball Championship will be determined in these matches.