"OLIY TA’LIM A’LOCHISI"
Joriy yilning 29-sentabr kuni  Abu Rayhon Beruniy nomidagi Urganch davlat universiteti jamoasining bayram tadbiri bo‘lib o‘tdi. Bayramning e’tiborli jihatlaridan biri,  “1-oktabr –O‘qituvchi va murabbiylar kuni” munosabati bilan bir guruh universitet professor-o‘qituvchilarning Oliy ta’lim, fan va innovatsiyalar vazirligining “Oliy ta’lim a’lochisi” ko‘krak nishoni bilan taqdirlangani e’tirof etilib, tantanali topshirildi. Tadbirda Urganch davlat universiteti rektori v.v.b. S.Xodjaniyozov ishtirok etib, ustozlarga samimiy tilaklarini bildirdi va ularning ta’lim-tarbiya jarayonidagi mashaqqatli mehnati va yuksak xizmatlarini alohida e’tirof etdi. Urganch davlat universiteti Madaniyat saroyida ma'naviy-ma'rifiy ishlar va  ta’lim sohasida yuqori natijalarga erishgan fidoyi ustozlarga Oliy ta'lim, xalq va innovatsoyalar vazirining  “Oliy ta’lim a’lochisi“ ko‘krak nishoni topshirildi.
Xususan, "Rus tili va adabiyot" kafedrasi dotsenti Z.Ro'zmetova va "San'at" kafedrasi professori S.Xudayberganov oliy ta’lim sohasida yosh avlod kamoli va ilm-fan rivojiga munosib hissa qo‘shganligi, o‘tgan o‘quv yili davomida namunali faoliyat ko‘rsatgan, yuqori natijalarga erishganligi uchun "Oliy ta’lim a’lochisi“ ko‘krak nishoni tantanali ravishda topshirildi.

«ОТЛИЧНО В ВЫСШЕМ ОБРАЗОВАНИИ»
29 сентября текущего года в Ургенчском государственном университете имени Абу Райхона Беруни состоялось торжественное мероприятие. Одним из самых ярких моментов праздника стало награждение группы профессорско-преподавательского состава университета нагрудным знаком «Отличник высшего образования» Министерства высшего образования, науки и инноваций в честь «1 октября – Дня учителей и наставников».В мероприятии принял участие исполняющий обязанности ректора Ургенчского государственного университета С. Ходжаниязов, который выразил искренние пожелания преподавателям и особо отметил их добросовестный труд и высокие заслуги в образовательном процессе. Нагрудный знак «Отличник высшего образования» Министерства высшего образования, кадров и инноваций был вручен преподавателям, добившимся высоких результатов в духовно-просветительской работе и воспитании во Дворце культуры Ургенчского государственного университета.
В частности, за достойный вклад в развитие подрастающего поколения и науки в высшей школе, образцовый труд в прошедшем учебном году, достижение высоких результатов доценту кафедры «Русский язык и литература» З. Розметовой и профессору кафедры «Искусства» С. Худайберганову в торжественной обстановке были вручены нагрудные знаки «Отличник высшего образования».