"OLIY TA’LIM A’LOCHISI"
Joriy yilning 29-sentabr kuni  Abu Rayhon Beruniy nomidagi Urganch davlat universiteti jamoasining bayram tadbiri bo‘lib o‘tdi. Bayramning e’tiborli jihatlaridan biri,  “1-oktabr –O‘qituvchi va murabbiylar kuni” munosabati bilan bir guruh universitet professor-o‘qituvchilarning Oliy ta’lim, fan va innovatsiyalar vazirligining “Oliy ta’lim a’lochisi” ko‘krak nishoni bilan taqdirlangani e’tirof etilib, tantanali topshirildi. Tadbirda Urganch davlat universiteti rektori v.v.b. S.Xodjaniyozov ishtirok etib, ustozlarga samimiy tilaklarini bildirdi va ularning ta’lim-tarbiya jarayonidagi mashaqqatli mehnati va yuksak xizmatlarini alohida e’tirof etdi. Urganch davlat universiteti Madaniyat saroyida ma'naviy-ma'rifiy ishlar va  ta’lim sohasida yuqori natijalarga erishgan fidoyi ustozlarga Oliy ta'lim, xalq va innovatsoyalar vazirining  “Oliy ta’lim a’lochisi“ ko‘krak nishoni topshirildi.
Xususan, "Rus tili va adabiyot" kafedrasi dotsenti Z.Ro'zmetova va "San'at" kafedrasi professori S.Xudayberganov oliy ta’lim sohasida yosh avlod kamoli va ilm-fan rivojiga munosib hissa qo‘shganligi, o‘tgan o‘quv yili davomida namunali faoliyat ko‘rsatgan, yuqori natijalarga erishganligi uchun "Oliy ta’lim a’lochisi“ ko‘krak nishoni tantanali ravishda topshirildi.

"EXCELLENT IN HIGHER EDUCATION"
On September 29 of this year, a festive event was held at the Urgench State University named after Abu Rayhon Beruni. One of the highlights of the holiday was the awarding of a group of university professors and teachers with the “Higher Education Excellence” badge of the Ministry of Higher Education, Science and Innovation on the occasion of “October 1 – Teachers and Mentors Day”. The event was attended by the acting rector of Urgench State University, S. Khodjaniyazov, who expressed his sincere wishes to the teachers and especially recognized their hard work and high services in the educational process. The “Excellent Teacher of Higher Education” badge of the Minister of Higher Education, People and Innovations was awarded to dedicated teachers who have achieved high results in the field of spiritual and educational work and education at the Palace of Culture of Urgench State University.
In particular, Associate Professor of the Department of “Russian Language and LiteratureZ. Rozmetova and Professor of the Department of “ArtsS. Khudaiberganov were solemnly awarded the “Excellent Teacher of Higher Education” badge for their worthy contribution to the development of the younger generation and science in higher education, for their exemplary work during the past academic year, and for achieving high results.