Allanazarova Tazagul Jumaniyazovnaning fizika-matematika fanlari bo‘yicha falsafa doktori (PhD) dissertatsiya ishi himoyasi to‘g‘risida
Allanazarova Tazagul Jumaniyazovnaning 01.01.02 – «Differensial tenglamalar va matematik fizika»  ixtisosligi bo‘yicha «Qo‘shimcha hadli modifitsirlangan Korteveg-de Friz tenglamasini integrallash» mavzusidagi fizika-matematika fanlari bo‘yicha falsafa doktori (PhD) ilmiy darajasini olish uchun yozilgan dissertatsiya ishining himoyasi Samarqand davlat universiteti huzuridagi ilmiy darajalar beruvchi DSc.03/30.12.2019.FM.02.01 raqamli Ilmiy kengashning 2024-yil 23-yanvar soat 10:00 dagi majlisida bo‘lib o‘tdi.

On the defense of the PhD dissertation in Physical and Mathematical Sciences by Allanazarova Tazagul
The defense of the PhD dissertation by Allanazarova Tazagul Jumaniyazovna on the topic “Integration of the modified Korteweg–de Vries equation with an additional term”, specialty 01.01.02 – “Differential Equations and Mathematical Physics”, for the degree of Doctor of Philosophy (PhD) in Physical and Mathematical Sciences, was held on January 23, 2024, at 10:00, at the meeting of the Scientific Council No. DSc.03/30.12.2019.FM.02.01 under Samarkand State University.