Xorijiy davlatlarning yetakchi oliy ta’lim muassasalari professor-o‘qituvchilar ishtirokida maxsus o‘quv mashg‘ulotlari tashkil etildi.
2025-yil 3–10 oktabr kunlari Turkiya Respublikasi va boshqa xorijiy davlatlarning yetakchi oliy ta’lim muassasalaridan tashrif buyurgan professor-o‘qituvchilar ishtirokida maxsus o‘quv mashg‘ulotlari tashkil etilmoqda.
Bugun, 4-oktabr kuni Sport faoliyati, pedagogika va psixologiya fakultetida Turkiyaning Nevşehir HBV universitetidan  Doç. Dr. Özden Taşğın Sport tarixi va boshqaruvi fanidan talabalar ma‘ruza mashg‘ulotlari olib bordi.

С 3 по 10 октября 2025 года с участием профессорско-преподавательского состава ведущих высших учебных заведений Турецкой Республики и других зарубежных стран организуются специальные учебные занятия.
Сегодня, 4 октября, на факультете спортивной деятельности, педагогики и психологии доцент, доктор Озден Ташгын (Doç. Dr. Özden Taşğın) из Университета имени Хаджи Бекташа Вели города Невшехир (Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi, Турция) провела для студентов лекционные занятия по дисциплине «История и управление спортом»