UrDU talabalari “Mirzo Ulug‘bek vorislari” tanlovining respublika bosqichi g’oliblari safidan joy oldi
18–22 may kunlari Toshkent shahrida “Mirzo Ulug‘bek vorislari” tanlovining respublika bosqichi bo‘lib o‘tdi. To‘rt kun davom etgan nufuzli bellashuvlarda respublikamizning barcha hududlaridan tashrif buyurgan 280 nafar iqtidorli yoshlar o‘z bilim va salohiyatlarini namoyon etdi.
Mazkur tanlovda Urganch davlat universitetining ham bir guruh talabalari munosib ishtirok etib, g‘oliblar safidan joy oldi.
G‘olib talabalarimiz:
Sultonboyev Azizbek — Kompyuter injiniring mutaxassisligi 1-bosqich magistranti
Ollaberganov Juratbek — Yurisprudensiya yo‘nalishi 2-kurs talabasi
Muminov Dilmurod — Matematika injiniring yo‘nalishi 4-kurs talabasi
Shuningdek, Telekommunikatsiya texnologiyalari fakulteti 4-kurs talabasi Ismoil Sapayev “Eng dolzarb mavzuga yechim” nominatsiyasi g‘olibi bo‘ldi.
Talabalarimizning ushbu yutug‘i ilm-fan va innovatsiyalar yo‘lida olib borilayotgan izchil mehnat, intilish va salohiyatning yorqin ifodasidir.
G‘olib yoshlarimizni ushbu katta muvaffaqiyat bilan samimiy muborakbod etamiz Ularga kelgusidagi ilmiy faoliyatlarida yanada ulkan zafarlar tilaymiz!

18–22 мая в городе Ташкенте состоялся республиканский этап конкурса «Наследники Мирзо Улугбека». В течение четырёх дней 280 талантливых молодых участников со всех регионов нашей республики демонстрировали свои знания, способности и интеллектуальный потенциал в рамках престижного конкурса.
В данном конкурсе достойно приняли участие и студенты Ургенчского государственного университета, заняв места среди победителей.
Наши студенты-победители:
Султонбоев Азизбек — магистрант 1-го курса специальности «Компьютерный инжиниринг»
Оллаберганов Журатбек — студент 2-го курса направления «Юриспруденция»
Муминов Дилмурод — студент 4-го курса направления «Математический инжиниринг»
Также студент 4-го курса факультета телекоммуникационных технологий Исмаил Сапаев стал победителем в номинации «Лучшее решение актуальной проблемы».
Достижение наших студентов является ярким примером последовательного труда, стремления и высокого потенциала на пути развития науки и инноваций.
Искренне поздравляем наших талантливых студентов с этим большим успехом и желаем им новых побед и ещё больших достижений в дальнейшей научной деятельности!