Urganch davlat universiteti professori Jumaniyazov Maqsud Jabbiyevich tavalludining 60 yilligiga bag`ishlangan respublika ilmiy-texnik anjumani o`tkazildi
2021-yilning 19-aprel kuni Urganch davlat universiteti professori, texnika fanlari doktori Jumaniyazov Maqsud Jabbiyevich tavalludining 60 yilligi hamda mehnat va ilmiy faoliyatining 40 yilligiga bag`ishlangan  “Mahalliy xom ashyolar va ikkilamchi resurslar asosida innovatsion texnologiyalar” nomli Respublika ilmiy-texnik anjumani o`tkazildi.
Unda respublikaning taniqli akademiklari, fan doktorlari hamda universitet professor-o`qituvchilari va talaba-yoshlari ishtirok qildi. Anjumanga Urganch davlat universiteti  rektori Bahrom Ismoilovich Abdullayev raislik qildi.
Anjumanni Xorazm viloyat hokimi Farhod O`razboyevich Ermanov  o`z tabrik so`zi bilan qatnashib, Maqsud Jabbiyevichga  viloyat hokimligining esdalik sovg`alarini topshirdi.
Shundan so`ng, anjuman ishtirokchilari kun tartibidagi masalalar, jumladan,  O‘zR FA akademigi, t.f.d. prof. Sh.S.  Namazov  “Markaziy Qizilqum fosforitlarini qayta ishlash istiqbollari”, O`zbekistonda xizmat ko`rsatgan fan arbobi, k.f.d, prof.B.S.Zokirov “O`zbekiston Respublikasi qishloq xo`jaligida samaradorli agroximikatlar qio`llash muammolari”,  Qoraqalpoq davlat universiteti rektori  t.f.d., prof.A.M.Reymov “Fan va ta`limga fidokor ustoz”,  Termiz davlat universiteti dekani  k.f.d., X.T.Turayev  “To`rtlamchi fosfor birikmalari asosida sintez qilingan akstragentlar yordamida nodir metallar ekstraksiyasi” kabi bir qator mavzularda ma`ruza qildilar.

Republican scientific and technical conference dedicated to the 60th anniversary of the birth of Maksud Jumaniyazov Jabbievich, professor of Urgench State University
On April 19, 2021, the Republican scientific and technical conference "Innovative technologies based on local raw materials and secondary resources" was held, dedicated to the 60th anniversary of the birth of the professor of Urgench State University, Doctor of Technical Sciences Maksud Jabbievich Jumaniyazov and the 40th anniversary of his labor and scientific activity.
It was attended by well-known academicians, doctors of sciences, professors and students of the university. The conference was chaired by the rector of Urgench State University Bahrom Ismoilovich Abdullayev.
Khokim of Khorezm region Farhod Urazboyevich Ermanov took part in the conference with a congratulatory speech and presented Maqsud Jabbiyevich with memorable gifts from the regional khokimiyat.
After that, the conference participants discussed issues on the agenda, including issues related to the activities of the academician of the Academy of Sciences of the Republic of Uzbekistan, Doctor of Technical Sciences. prof. Sh.S. Namazov "Prospects for the processing of Central Kyzylkum phosphorites", as well as Honored Scientist of Uzbekistan, Ph.D., Prof. B.S. Zokirov "Problems of effective agrochemicals in agriculture of the Republic of Uzbekistan", Rector of Karakalpak State University, Doctor of Technical Sciences, Professor A.M. Reymov “Dedicated teacher of science and education”, Dean of Termez State University, Doctor of Technical Sciences, Kh.T. Turaeva “Extraction of rare metals using additives synthesized on the basis of quaternary phosphorus compounds”.