Ona yurtim maskanlari: urf - odatlar, udumlar va qadriyatlar
2021-yil 22-aprel kuni Pedagogika fakultetida “Ma'naviyat haftaligi”  doirasida  “Ona yurtim maskanlari: urf-odatlar, udumlar va qadriyatlar!”  mavzusida milliy kiyimlar ko‘rgazmasi va an’analarni tarannum qilish bo‘yicha ko‘rik-tanlov bo'lib o'tdi.
Tadbirda arxitektura fanlari doktori(DSc), senator G.Durdiyeva, UrDU Xotin-qizlar kengashi raisi Sh.Nurullayeva hamda fakultet professor-o`qituvchilari va talaba-yoshlari  ishtirok etdilar.
Tanlovda milliy, kundalik, ish va oqshom liboslari namoyishi o`tkazildi,  qizlarning odob-axloq qoidalariga zid kiyinishini qoralovchi chiqishlar shuningdek, urf-odatlarimiz va milliy qadriyatlarimizni o`zida aks ettirgan sahna ko‘rinishlari namoyish etildi.

Места родного края: традиции, обычаи и ценности
22 апреля 2021 года на педагогическом факультете в рамках “Недели духовности” выставка национальной одежды на тему: “Места родного края: традиции, обычаи и ценности!” и прошел конкурс, посвященный традициям и обычаям родного края.
В мероприятии приняли участие доктор архитектурных наук (DsC), сенатор Г.Дурдиева, председатель женского совета УрГУ Ш.Нуруллаева, преподаватели и студенты факультета.
На конкурсе были представлены национальные, повседневные, деловые и вечерние костюмы, показаны выступления с осуждением неэтичной одежды для девушек, а также выступления, отражающие наши традиции и национальные ценности.