Ona yurtim maskanlari: urf - odatlar, udumlar va qadriyatlar
2021-yil 22-aprel kuni Pedagogika fakultetida “Ma'naviyat haftaligi”  doirasida  “Ona yurtim maskanlari: urf-odatlar, udumlar va qadriyatlar!”  mavzusida milliy kiyimlar ko‘rgazmasi va an’analarni tarannum qilish bo‘yicha ko‘rik-tanlov bo'lib o'tdi.
Tadbirda arxitektura fanlari doktori(DSc), senator G.Durdiyeva, UrDU Xotin-qizlar kengashi raisi Sh.Nurullayeva hamda fakultet professor-o`qituvchilari va talaba-yoshlari  ishtirok etdilar.
Tanlovda milliy, kundalik, ish va oqshom liboslari namoyishi o`tkazildi,  qizlarning odob-axloq qoidalariga zid kiyinishini qoralovchi chiqishlar shuningdek, urf-odatlarimiz va milliy qadriyatlarimizni o`zida aks ettirgan sahna ko‘rinishlari namoyish etildi.

Native land: traditions, customs, and values
On April 22, 2021, at the Pedagogy Faculty, within the framework of the “Week of Spirituality”, an exhibition of national clothing on the theme: "Places of the native land: traditions, customs and values!” and there was a competition dedicated to the traditions and customs of the native land.
The event was attended by Doctor of Architectural Sciences, Senator G. Durdieva, Chairman of the Women's Council of UrSU Sh.Nurullayeva, teachers and students of the faculty.
National, casual, business and evening costumes were presented at the competition, performances were shown condemning unethical clothing for girls, as well as performances reflecting our traditions and national values.