2021-yil 18-may kuni Oʻzbek tilshunosligi kafedrasining navbatdagi ilmiy-nazariy seminari yigʻilishi bo’lib o’tdi. Unda  f.f.n., dotsent Primov Azamat Iskandarovichning 10.00.01 – Oʻzbek tili ixtisosligi boʻyicha  filologiya fanlari doktori (DSc) ilmiy darajasini olish uchun taqdim qilgan  “Sharafuddin Ali Yazdiyning “Zafarnoma” asari leksikasi” mavzusidagi dissertatsiyasining dastlabki ekspertizasi oʻtkazildi.
Ushbu ilmiy-nazariy seminarda fakultetning professor-oʻqituvchi, doktorant, mustaqil izlanuvchi, magistrant va talabalari, shuningdek, universitetning boshqa  fakultetlaridan ham tadqiqotchilar  ishtirok qilishdi.  Mazkur muhokama jarayoni qizg’in bahs-munozara va savol-javoblarga boy tarzda bo’lib o’tdi.
Muhokama yakunida yig’ilish ishtrirokchilari 10.00.01 – Oʻzbek tili ixtisosligi boʻyicha  filologiya fanlari doktori (DSc) ilmiy darajasini olish uchun tayyorlangan “Sharafuddin Ali Yazdiyning “Zafarnoma” asari leksikasi” mavzusidagi tadqiqot ishini keyingi bosqich muhokama jarayonlariga tavsiya qilishdi.

On May 18, 2021, the next scientific-theoretical seminar of the Department of Uzbek Linguistics was held. The first examination of the dissertation of Ph.D., Associate Professor Primov Azamat Iskandarovich on the topic "Vocabulary of Sharafuddin Ali Yazdi's work" Zafarnoma "" presented for the degree of Doctor of Philology (DSc) in 10.00.01 - Uzbek language.
The seminar was attended by professors, doctoral students, independent researchers, masters and students of the faculty, as well as researchers from other faculties of the university. The discussion was full of lively discussions and questions and answers.
At the end of the discussion, the participants of the meeting recommended for further discussion the research work on "Vocabulary of Sharafuddin Ali Yazdi's work" Zafarnoma ", prepared for the degree of Doctor of Philology (DSc) in 10.00.01 - Uzbek language.