Ma’lumki, 2021/2022-o‘quv yili uchun respublika oliy ta’lim muassasalari bakalavriat bosqichining 383 nafar talabasi O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti va nomdor davlat stipendiyalariga sazovor bo‘ldi. Ularning orasida 13 nafari Urganch davlat universiteti talabalaridir.
Bugun, 2022-yil 23-fevral kuni Urganch davlat universiteti rektori Baxrom Abdullayev hamda universitet prorektorlari mazkur stipendiantlar bilan uchrashuv oʻtkazdilar.
Taqdirlash marosimida UrDU rahbariyati  ushbu faxrli yutuq bilan barcha stipendiantlarni hamda ta’lim-tarbiya berib, kamol topishiga hissa qo‘shayotgan ustozlarini va talabalarning ota-onalarini qizgʻin tabriklab, kelgusida bundan-da baland marralarga erishishlarida zafarlar tiladilar.  Ilm yoʻlida ulkan yutuqlarni qoʻlga kiritishdan also charchamay, hamisha tengdoshlariga oʻrnak boʻlishga chaqirdilar.
Oʻz navbatida talabalar ham tilak-istaklarini bildirib, universitet rahbariyatiga va ustozlariga taʼlim-tarbiya berib, qoʻllab-quvvatlaganliklari uchun minnatdorchilik izhor etdilar.
Uchrashuv yakunida rektor B.Abdullayev  stipendiantlarga oʻquv, ilmiy  va maʼnaviy-maʼrifiy jarayonlarda faolligi bilan universitet salohiyatiga qoʻshayotgan  hissasi uchun Tashakkurnoma va esdalik sovgʻalarini topshirdi.

Руководство Ургенчского государственного университета поздравило обладателей президентский и других престижных государственных стипендий
Известно, что за 2021/2022 учебный год 383 студента бакалавриата высших учебных заведений республики удостоены стипендий Президента Республики Узбекистан и престижных государственных стипендий. 13 из них – студенты Ургенчского государственного университета.
Сегодня, 23 февраля 2022 года, ректор Ургенчского государственного университета Бахром Абдуллаев и проректоры университета встретились с этими стипендиантами.
На церемонии награждения руководство УрГУ поздравило всех стипендиатов, а также преподавателей и родителей учащихся, внесших свой вклад в развитие образования, и пожелало им успехов в дальнейшей работе. Чтобы они никогда не уставали добиваться больших успехов в науке и всегда призывали своих сверстников подавать пример.
В свою очередь студенты выразили пожелания и поблагодарили администрацию вуза и преподавателей за обучение и поддержку.
В завершение встречи ректор Б.Абдуллаев вручил стипендиатам благодарственные письма и подарки за вклад в потенциал университета путем активного участия в образовательном, научном и духовно-просветительских процессах.