Ma’lumki, 2021/2022-o‘quv yili uchun respublika oliy ta’lim muassasalari bakalavriat bosqichining 383 nafar talabasi O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti va nomdor davlat stipendiyalariga sazovor bo‘ldi. Ularning orasida 13 nafari Urganch davlat universiteti talabalaridir.
Bugun, 2022-yil 23-fevral kuni Urganch davlat universiteti rektori Baxrom Abdullayev hamda universitet prorektorlari mazkur stipendiantlar bilan uchrashuv oʻtkazdilar.
Taqdirlash marosimida UrDU rahbariyati  ushbu faxrli yutuq bilan barcha stipendiantlarni hamda ta’lim-tarbiya berib, kamol topishiga hissa qo‘shayotgan ustozlarini va talabalarning ota-onalarini qizgʻin tabriklab, kelgusida bundan-da baland marralarga erishishlarida zafarlar tiladilar.  Ilm yoʻlida ulkan yutuqlarni qoʻlga kiritishdan also charchamay, hamisha tengdoshlariga oʻrnak boʻlishga chaqirdilar.
Oʻz navbatida talabalar ham tilak-istaklarini bildirib, universitet rahbariyatiga va ustozlariga taʼlim-tarbiya berib, qoʻllab-quvvatlaganliklari uchun minnatdorchilik izhor etdilar.
Uchrashuv yakunida rektor B.Abdullayev  stipendiantlarga oʻquv, ilmiy  va maʼnaviy-maʼrifiy jarayonlarda faolligi bilan universitet salohiyatiga qoʻshayotgan  hissasi uchun Tashakkurnoma va esdalik sovgʻalarini topshirdi.

The administration of Urgench State University congratulated winners of the Presidential and other prestigious scholarships
It is known that for the 2021/2022 academic year, 383 undergraduate students of higher educational institutions of the republic were awarded Presidential and other prestigious scholarships of the Republic of Uzbekistan. 13 of them are students of Urgench State University.
Today, February 23, 2022, the rector of Urgench State University Bakhrom Abdullayev and vice-rectors of the university met with these owners of these scholarships.
At the awarding ceremony, the leadership of UrSU congratulated all the owners of these scholarships and teachers and parents of the students who have contributed to the development of education and wished them success in their future endeavors. They encouraged students not to get tired of making great strides in science, to always be a sample to their peers.
In turn, the students expressed their wishes and thanked the university administration and teachers for their education and support.
At the end of the meeting, Rector B.Abdullayev presented the scholars with letters of appreciation and gifts for their contribution to the potential of the university through their active participation in the educational, scientific and spiritual-educational processes.