Ayolga baxt bering, saodat bering...
Urganch davlat universitetida bayram shukuhi kunning ikkinchi yarimida ham davom etdi. Universitet madaniyat saroyida bayram munosabati bilan tantanali marosim tashkil etildi. Unda mehnat jamoasida faoliyat olib borayotgan ayol faxriy ustozlar, professor-oʻqituvchilar va talaba-yoshlar ishtirok etishdi.
UrDU rektori Baxrom Abdullayev o‘z tabrik so‘zida jamiyatda xotin-qizlarning roli ancha ortgani, rahbar ayollar soni kundan-kunga ko‘payib borayotgani, jamiyat taraqqiyotiga ham ular tomonidan munosib hissa qo‘shilayotgani haqida to‘xtalib o‘tdi va bayram bilan barcha ayol-qizlarni samimiy muborakbod etdi.
Tadbir davomida talabalar tomonidan bayramona kuy-qoʻshiqlar ijro etildi, badiiy chiqishlar, raqslar va sahna koʻrinishlari namoyish etildi.
Shuningdek, tadbir davomida zalga yigʻilgan ayollarimizga rektorning Faxriy yorligʻi va bayram tuhfalari ulashildi.

Make a woman feel happy…
The festivities at Urgench State University continued in the afternoon. A solemn ceremony was held at the University Culture Hall. It was attended by female honorary teachers who worked in the team, faculties, and students.
In his congratulatory speech, the rector of UrSU Bakhrom Abdullayev sincerely congratulated all the women and noted that the role of women in society has significantly increased, the number of women leaders is growing day by day, and they make a worthy contribution to the development of society.
During the event, students performed festive songs, art performances, dances.
Also, during the event, the women gathered in the hall were awarded the Rector's Certificate of Honor and holiday gifts.
A woman looks younger with attention, she looks younger with love. We can say that this holiday program fills everyone's notebook with beautiful pages.