Urganch davlat universitetida boʻsh ish oʻrinlar yarmarkasi oʻtkazilmoqda
Oʻzbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyev raisligida 2022-yil 4-mart sanasida oliy ta’lim muassasalari talabalari bandligini ta’minlash orqali ularning turmush darajasini yaxshilash chora-tadbirlari yuzasidan o‘tkazilgan videoselektor yig‘ilishida ilgari surilgan tashabbuslar ijrosi yuzasidan  bugun,  2022-yilning 11-mart kuni  Urganch davlat universiteti hamda Xorazm viloyati Bandlik  bosh boshqarmasi hamkorligida  boʻsh ish oʻrinlar yarmarkasi oʻtkazilmoqda.
Unda viloyatimizning barcha tuman (shahar)laridan  Aholi bandligiga koʻmaklashish markazlari, tashkilot va korxonalar oʻzlarining boʻsh ish oʻrinlari bilan qatnashmoqdalar.
Yarmarkani  Xorazm viloyati  hokimining  birinchi oʻrinbosari Qudrat Egamberganov hamda UrDU rektori Baxrom Abdullayevlar ochib berib, yarmarkada qatnashayotgan barcha talaba-yoshlarga mavjud boʻsh ish oʻrinlari bilan tanishishlarini,  shu yerning oʻzida yoʻllanmani qoʻlga kiritish imkoniyatiga ega ekanliklarini taʼkidlashdi.
Yarmarka bayramona kayfiyatda oʻtkazilyapti. Unda universitetning iqtidorli talabalari tomonidan kuy-qoʻshiqlar ham ijro etilmoqda.

В Ургенчском государственном университете проходит ярмарка вакансий
Сегодня, 11 марта 2022 года, о реализации инициатив, выдвинутых на видеоконференции, 4 марта 2022 года под председательством Президента Республики Узбекистан Шавката Мирзиёева о мерах по повышению уровня жизни студентов высших учебных заведений посредством занятости совместно с Ургенчским государственным университетом и Хорезмским областным отделом занятости проводится ярмарка вакансий.
В нем со своими вакансиями участвуют Центры содействия занятости, организации и предприятия со всех районов (городов) области.
Ярмарку открыли первым заместителем управляющего Хорезма регион Кудрат Егамберганов и ректор УрГУ Бахром Абдуллаев. Сказали, что все студенты, участвующие в ярмарке, ознакомятся с имеющимися вакансиями и получат возможность здесь устроиться на работу.