Urganch davlat universitetida boʻsh ish oʻrinlar yarmarkasi oʻtkazilmoqda
Oʻzbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyev raisligida 2022-yil 4-mart sanasida oliy ta’lim muassasalari talabalari bandligini ta’minlash orqali ularning turmush darajasini yaxshilash chora-tadbirlari yuzasidan o‘tkazilgan videoselektor yig‘ilishida ilgari surilgan tashabbuslar ijrosi yuzasidan  bugun,  2022-yilning 11-mart kuni  Urganch davlat universiteti hamda Xorazm viloyati Bandlik  bosh boshqarmasi hamkorligida  boʻsh ish oʻrinlar yarmarkasi oʻtkazilmoqda.
Unda viloyatimizning barcha tuman (shahar)laridan  Aholi bandligiga koʻmaklashish markazlari, tashkilot va korxonalar oʻzlarining boʻsh ish oʻrinlari bilan qatnashmoqdalar.
Yarmarkani  Xorazm viloyati  hokimining  birinchi oʻrinbosari Qudrat Egamberganov hamda UrDU rektori Baxrom Abdullayevlar ochib berib, yarmarkada qatnashayotgan barcha talaba-yoshlarga mavjud boʻsh ish oʻrinlari bilan tanishishlarini,  shu yerning oʻzida yoʻllanmani qoʻlga kiritish imkoniyatiga ega ekanliklarini taʼkidlashdi.
Yarmarka bayramona kayfiyatda oʻtkazilyapti. Unda universitetning iqtidorli talabalari tomonidan kuy-qoʻshiqlar ham ijro etilmoqda.

A job fair is being held at Urgench State University
Today, March 11, 2022, on the implementation of the initiatives put forward at a video conference, on March 4, 2022 chaired by the President of the Republic of Uzbekistan Shavkat Mirziyoyev on measures to improve the living standards of students of higher education institutions through employment, a job fair is being held in cooperation with Urgench State University and the Khorezm Regional Employment Department.
Employment Assistance Centers, organizations and enterprises from all districts (cities) of the region are participating in it with their vacancies.
The fair was opened by the first deputy governor of Khorezm region Qudrat Egamberganov and the rector of UrSU Bakhrom Abdullayev. They said that all the students participating in the fair will get acquainted with the available vacancies and will have the opportunity to get a job here.