UrDU ma'muriyatining TTJ ga tashrifi
Joriy yil 11-mart sanasida UrDU rektori Baxrom Abdullayev, Yoshlar masalalari va ma'naviy-ma'rifiy ishlar bo'yicha birinchi prorektor Sanjar Davletov hamda Moliya va iqtisodiyot ishlari bo‘yicha prorektor A.Atajanovlar 5-son TTJga tashrif buyurdilar.
Tashrif mobaynida talabalarning yashash sharoitlari va kechki paytda nimalar bilan band bo'lishlarini kuzatdilar. Shuningdek, uchrashuv o'tkazib, talabalar bilan suhbatda bo'ldi.
Muloqotda ularni qiynayotgan muammolar bilan qiziqdilar, kamchiliklarni so'radilar. Murojaat va takliflariga quloq tutdilar.
Darsdan tashqari paytlarda, albatta, to'garaklarda ishtirok etishlarini hamda ishlashni xohlovchilar uchun sharoit yaratib berilishini ta'kidladilar.
Tashrif yakunida fakultet dekanlari, TTJlari ma’sullari ishtirokida yig‘ilish o‘tkazilib, mavjud masalalar muhokama qilindi.

Посещение ректоратом УрГУ студенческого общежития
11 марта текущего года студенческое общежитие №5 посетили ректор УрГУ Бахром Абдуллаев, первый проректор по работе с Молодежью и духовно-воспитательной работе Санжар Давлетов и проректор по Финансам и экономике А.Атаджанов.
Во время визита они наблюдали за условиями проживания студентов и тем, чем они занимались вечером. Они также провели встречу и пообщались со студентами.
В беседе интересовались проблемами, с которыми они столкнулись, спрашивали о недостатках. Они выслушали их предложения и пожелания.
Сказали, что обязательно будут участвовать во внеурочной деятельности и что для желающих будут созданы условия для работы.
В завершение визита состоялось совещание с участием деканов факультетов, должностных лиц студенческого общежития для обсуждения существующих вопросов.