UrDU ma'muriyatining TTJ ga tashrifi
Joriy yil 11-mart sanasida UrDU rektori Baxrom Abdullayev, Yoshlar masalalari va ma'naviy-ma'rifiy ishlar bo'yicha birinchi prorektor Sanjar Davletov hamda Moliya va iqtisodiyot ishlari bo‘yicha prorektor A.Atajanovlar 5-son TTJga tashrif buyurdilar.
Tashrif mobaynida talabalarning yashash sharoitlari va kechki paytda nimalar bilan band bo'lishlarini kuzatdilar. Shuningdek, uchrashuv o'tkazib, talabalar bilan suhbatda bo'ldi.
Muloqotda ularni qiynayotgan muammolar bilan qiziqdilar, kamchiliklarni so'radilar. Murojaat va takliflariga quloq tutdilar.
Darsdan tashqari paytlarda, albatta, to'garaklarda ishtirok etishlarini hamda ishlashni xohlovchilar uchun sharoit yaratib berilishini ta'kidladilar.
Tashrif yakunida fakultet dekanlari, TTJlari ma’sullari ishtirokida yig‘ilish o‘tkazilib, mavjud masalalar muhokama qilindi.

Visit of UrSU administration to the Student Dormitory
On March 11 of this year, the rector of UrSU Bakhrom Abdullayev, the first vice-rector for Youth Issues and Spiritual and Educational Affaiers Sanjar Davletov and the vice-rector for finance and economics A. Atajanov visited the Student Dormitory No. 5.
During the visit, they observed the living conditions of the students and what they were doing in the evening. They also held a meeting and talked to the students.
In the conversation, they were interested in the problems that they were facing, asked about the shortcomings. They listened to their offers and suggestions.
They said that they would definitely participate in extramural activities and that conditions would be created for those who wanted to work.
At the end of the visit, a meeting was held with the participation of deans of faculties, officials of the Student Dormitory to discuss existing issues.