Urganch davlat universitetida yangi qurilayotgan oʻquv binosining gʻisht qoʻyish marosimi boʻlib oʻtdi
Bugun Oliy va o‘rta maxsus ta’lim vaziri Abduqodir Toshqulov Urganch davlat universitetiga tashrif buyurdi. Vazir tashrif chogʻida UrDU rektori  Baxrom Abullayev boshchiligida universitet rahbar xodimlari hamda bir guruh professor-oʻqituvchilar  hamrohligida 2000 o‘ringa mo‘ljallangan 7 qavatli “Smart” o‘quv binosi qurilishi ishlarini borib koʻrdi, quruvchilar bilan suhbatda boʻldi, bino loyihasi bilan yaqindan tanishdi va gʻisht qoʻyish marosimida ishtirok etdi.
Ma’lumot o‘rnida, ushbu o‘quv binosidan 51 ta o‘quv auditoriya, fizika va biologiya yo‘nalishlariga moslashtirilgan 12 ta zamonaviy o‘quv-laboratoriya, 8 ta 100 o‘rinli ma’ruza zallari, 7 ta kompyuter xonasi, kutubxonalar, dekanat, kafedra mudiri va o‘qituvchilar xonalari o‘rin oladi.
Binoning yerto‘la qismida talabalar bo‘sh vaqtini mazmunli o‘tkazish maqsadida turli klub va to‘garaklar hamda ta’lim xizmatlari tashkil etiladi.
O‘quv binosini joriy yil yakunida foydalanishga topshirish ko‘zda tutilgan.
urdu.uz, URGANCH DAVLAT UNIVERSITETIDA YANGI QURILAYOTGAN OʻQUV BINOSINING GʻISHT QOʻYISH MAROSIMI BOʻLIB OʻTDI

Состоялась церемония закладки кирпича нового учебного корпуса Ургенчского государственного университета
Сегодня министр высшего и среднего специального образования Абдукадыр Ташкулов посетил Ургенчский государственный университет. В ходе визита министр в сопровождении ректора УрГУ Бахрома Абуллаева, руководства вуза и группы профессорско-преподавательского состава осмотрел ход строительства 7-этажного «Умного» корпуса на 2000 мест, пообщался со строителями, ознакомился с проекта и принял участие в церемонии закладки кирпича.
Для справки, в этом учебном корпусе имеется 51 аудитория, 12 современных учебных лабораторий по физике и биологии, 8 аудиторий на 100 человек, 7 компьютерных классов, библиотеки, деканат, кабинеты заведующих кафедрами и преподавателей.
В цокольном этаже здания расположены помещения для различных кружков и внеурочных занятий, а также организованы образовательные услуги, чтобы студенты могли содержательно проводить свободное время.