Turkiyaning “TUTV” telekanali jurnalisti UrDUda
Turkiyaning “TUTV” telekanali muxbiri  Nigar Ibraximova Xorazm viloyatiga tashrifi doirasida Urganch davlat universitetida boʻlib, rektor Baxrom Abdullayev bilan uchrashdi.
Uchrashuvda rektor  B.Abdullayev bugungi kunda mamlakatimizda Turkiya davlati bilan amalga oshirilayotgan keng hamkorlik aloqalari doirasi oliy taʼlim tizimida ham ortib borayotganini eʼtirof etdi. Urganch davlat universiteti Turkiyaning nufuzli Oliy taʼlim muassasalari bilan oʻzaro hamkorlik qilayotganidan mamnuniyatini bildirib, universitetning keng imkoniyatlari hamda talaba-yoshlar uchun yaratilgan sharoitlar haqida gapirdi.
Oʻz navbatida Turkiyalik telejurnalist universitetimiz haqida, uning salohiyati va faoliyati haqida maxsus teledasturlar tayyorlash,  Turkiya telekanallarida uning imkoniyatlarini keng targʼib qilish istagida ekanini bildirdi.
Telejurnalist tashrif doirasida ayni kunda UrDUda oʻtkazilayotgan xotin-qizlarning ijtimoiy-siyosiy faolligini oshirish, gender tenglik masalalari va gender madaniyati masalalariga qaratilgan  respublika oʻquv-seminarida ham ishtirok etdi.

Journalist of the Turkish TV channel TUTV is at UrSU
As part of her visit to the Khorezm region, Nigar Ibrahimova, a correspondent of the Turkish TV channel TUTV, visited Urgench State University and met with Rector Bahrom Abdullayev.
At the meeting, Rector B.Abdullayev acknowledged that the wide range of cooperation between our country and the Turkish state is also increasing in the higher education system. Urgench State University is pleased with its cooperation with Turkey's leading higher education institutions and spoke about the university's vast potential and the conditions created for students.
In turn, the Turkish TV journalist expressed her desire to prepare special TV programs about our university, its potential and activities, and to promote its potential on Turkish TV channels.
During the visit, the TV journalist also took part in a national training seminar on increasing women's social and political participation, issues of gender equality, and gender culture, which is currently being held at UrSU.