Turkiyaning “TUTV” telekanali jurnalisti UrDUda
Turkiyaning “TUTV” telekanali muxbiri  Nigar Ibraximova Xorazm viloyatiga tashrifi doirasida Urganch davlat universitetida boʻlib, rektor Baxrom Abdullayev bilan uchrashdi.
Uchrashuvda rektor  B.Abdullayev bugungi kunda mamlakatimizda Turkiya davlati bilan amalga oshirilayotgan keng hamkorlik aloqalari doirasi oliy taʼlim tizimida ham ortib borayotganini eʼtirof etdi. Urganch davlat universiteti Turkiyaning nufuzli Oliy taʼlim muassasalari bilan oʻzaro hamkorlik qilayotganidan mamnuniyatini bildirib, universitetning keng imkoniyatlari hamda talaba-yoshlar uchun yaratilgan sharoitlar haqida gapirdi.
Oʻz navbatida Turkiyalik telejurnalist universitetimiz haqida, uning salohiyati va faoliyati haqida maxsus teledasturlar tayyorlash,  Turkiya telekanallarida uning imkoniyatlarini keng targʼib qilish istagida ekanini bildirdi.
Telejurnalist tashrif doirasida ayni kunda UrDUda oʻtkazilayotgan xotin-qizlarning ijtimoiy-siyosiy faolligini oshirish, gender tenglik masalalari va gender madaniyati masalalariga qaratilgan  respublika oʻquv-seminarida ham ishtirok etdi.

Журналист турецкого телеканала TUTV в УрГУ
В рамках визита в Хорезмскую область корреспондент турецкого телеканала TUTV Нигяр Ибрагимова посетила Ургенчский государственный университет и встретилась с ректором Бахромом Абдуллаевым.
На встрече ректор Б.Абдуллаев признал, что широкий спектр сотрудничества между нашей страной и Турецким государством расширяется и в системе высшего образования. Ургенчский государственный университет остался доволен сотрудничеством с ведущими высшими учебными заведениями Турции и рассказал об огромном потенциале вуза и условиях, созданных для студентов.
В свою очередь турецкий тележурналист выразил желание подготовить специальные телепередачи о нашем университете, его потенциале и деятельности, а также продвигать его потенциал на турецких телеканалах.
В рамках визита тележурналистка также приняла участие в национальном обучающем семинаре по повышению участия женщин в общественной и политической жизни, вопросам гендерного равенства и гендерной культуры, который в настоящее время проходит в УрГУ.