Iqtisodiyot fakultetida Respublika miqyosidagi ilmiy-amaliy anjuman o‘tkazildi
2022-yil 29-aprel kuni Urganch davlat universiteti Iqtisodiyot fakultetida 2022/2026-yillarga mo‘ljallangan Yangi O‘zbekistonning Taraqqiyot strategiyasida belgilangan vazifalar ijrosini ta’minlash hamda “Inson qadrini ulug‘lash va faol mahalla” yili davlat Dasturi doirasida “Mintaqani innovatsion va investitsion rivojlantirishni ekonometrik modellashtirish” mavzusida respublika miqyosidagi ilmiy-amaliy anjumani o‘tkazildi.
Anjumanda iqtisodiyot sohasida ilmiy tadqiqot olib borayotgan xorijiy va mahalliy olimlar ishtirok etishdi.
UrDU Ilmiy ishlar va innovatsiyalar boʻyicha prorektori Z.Ibragimov anjumanni ochib berdi.  Fakultet yutuqlari haqida toʻxtalib oʻtdi va anjuman qatnashchilariga muvaffaqiyat tiladi.
Anjuman Iqtisodiyot fakulteti dekani i.f.d., professor I.Abdullayev rahbarligida tashkil qilindi va muvaffaqiyatli o’tkazildi.

The Faculty of Economics hosted a national scientific-practical conference
On April 29, 2022 at the Faculty of Economics of Urgench State University in the framework of the State Program of the Year of Human Dignity and Active Neighborhood and econometric modeling of investment development ”was held.
The conference was attended by foreign and local scientists conducting research in the field of economics.
Z.Ibragimov, Vice-Rector for Research and Innovation of UrSU, opened the conference. He spoke about the achievements of the faculty and wished success to the participants.
The conference was organized and successfully held under the leadership of the Dean of the Faculty of Economics, Ph.D., Professor I.Abdullayev.