Urganch davlat universitetida Mehnat yarmarkasi oʻz ishini boshladi
2022-yilning  12-may sanasida Urganch davlat universiteti hamda Xorazm viloyati Maktabgacha ta’lim boshqarmasi hamkorligida  Mehnat yarmarkasi tashkil qilindi. Unda Xorazm viloyati Maktabgacha ta’lim tashkilotlari o‘zining 350 ta bo‘sh ish o‘rinlari bilan qatnashmoqdalar.
Mehnat yarmarkasini Urganch davlat universiteti rektori Baxrom Abdullayev kirish so‘zi bilan ochib berib, ushbu yarmarka universitetning tegishli yo‘nalishlari bitiruvchilari uchun ajoyib imkoniyat ekanligini ta’kidlab, tashabbuskorligi uchun Xorazm viloyati Maktabgacha ta’lim boshqarmasiga o‘z minnatdorchiligini bildirdi va yarmarka ishiga muvaffaqiyat tiladi.
Shundan so‘ng, Xorazm viloyati Maktabgacha ta’lim boshqarmasi boshlig‘i  oʻrinbosari Mavlonbek Yusupov so‘zga chiqib, bitiruvchilarga mavjud bo‘sh ish o‘rinlari, lavozimlar haqida ma’lumot berdi. UrDU "Marketing va talabalar amaliyoti" bo‘limi boshlig‘i Q.Yo‘ldoshev ishga qabul qilish bo‘yicha shartnoma shu yerning o‘zida imzolanishi haqida  taʼkidlab o‘tdi.

В Ургенчском государственном университете стартовала ярмарка вакансий
12 мая 2022 года Ургенчским государственным университетом совместно с Хорезмским областным Управлением дошкольного образования была организована ярмарка вакансий. В нем участвуют Дошкольные организации Хорезмской области с 350 вакантными местами.
Открывая ярмарку вакансий, ректор Ургенчского государственного университета Бахром Абдуллаев поблагодарил Хорезмское областное Управление дошкольного образования за инициативу, отметил успех ярмарки и пожелал успехов ярмарочному бизнесу.
После этого выступил заместитель начальника Хорезмского областного Управления дошкольного образования Мавлонбек Юсупов, который проинформировал выпускников об имеющихся вакансиях и должностях. Заведующий кафедрой маркетинга и студенческой практики УрГУ К. Юлдашев сообщил, что трудовой договор будет подписан здесь.