Urganch davlat universitetida Mehnat yarmarkasi oʻz ishini boshladi
2022-yilning  12-may sanasida Urganch davlat universiteti hamda Xorazm viloyati Maktabgacha ta’lim boshqarmasi hamkorligida  Mehnat yarmarkasi tashkil qilindi. Unda Xorazm viloyati Maktabgacha ta’lim tashkilotlari o‘zining 350 ta bo‘sh ish o‘rinlari bilan qatnashmoqdalar.
Mehnat yarmarkasini Urganch davlat universiteti rektori Baxrom Abdullayev kirish so‘zi bilan ochib berib, ushbu yarmarka universitetning tegishli yo‘nalishlari bitiruvchilari uchun ajoyib imkoniyat ekanligini ta’kidlab, tashabbuskorligi uchun Xorazm viloyati Maktabgacha ta’lim boshqarmasiga o‘z minnatdorchiligini bildirdi va yarmarka ishiga muvaffaqiyat tiladi.
Shundan so‘ng, Xorazm viloyati Maktabgacha ta’lim boshqarmasi boshlig‘i  oʻrinbosari Mavlonbek Yusupov so‘zga chiqib, bitiruvchilarga mavjud bo‘sh ish o‘rinlari, lavozimlar haqida ma’lumot berdi. UrDU "Marketing va talabalar amaliyoti" bo‘limi boshlig‘i Q.Yo‘ldoshev ishga qabul qilish bo‘yicha shartnoma shu yerning o‘zida imzolanishi haqida  taʼkidlab o‘tdi.

A job fair has started at Urgench State University
On May 12, 2022, a job fair was organized by Urgench State University in collaboration with the Khorezm Regional Department of Preschool Education. Preschool organizations of Khorezm region are participating in it with 350 vacancies.
Opening the job fair, Rector of Urgench State University Bahrom Abdullayev thanked the Khorezm Regional Department of Preschool Education for the initiative and noted the success of the fair and wished success to the fair business.
After that, Mavlonbek Yusupov, Deputy Head of the Khorezm Regional Department of Preschool Education, spoke and informed the graduates about the available vacancies and positions. K. Yuldashev, head of the department of marketing and student practice at UrSU, said that the employment contract will be signed here.