Urganch davlat universiteti kengashining 10-majlisi bo‘lib o‘tdi
2022-yil 26-may sanasida Urganch davlat universiteti Kengashining 10-majlisi bo‘lib o‘tdi. Kengash universitet rektori Baxrom Abdullayev raisligida va Kengash a’zolari ishtirokida o‘tkazildi.
Kengash yigʻilishi avvalida rektor B.Abdullayev 16-25 may kunlari Jismoniy madaniyat fakultetida seminar mashgʻulotlarini olib borgan Porto universiteti professori Paula Rodriguesga minnatdorchilik ramzi sifatida Tashakkurnoma va esdalik sovgʻalarini topshirib, kelgusida Porto universiteti bilan hamkorlik aloqalarini yanada mustahkamlash istagini bildirdi.
Shuningdek, universitetning uch nafar professor-oʻqituvchilari, jumladan, Q.Ahmedov, F.Rajabova hamda Ch.Sobirovalarga Dotsentlik diplomlari, “Mirzo Ulugʻbek vorislari” Respublika koʻrik-tanlovi gʻolibi boʻlgan 5 nafar talabalarimizga Sertifikat va ramziy nishon, ustozlariga Tashakkurnoma, Isteʼmolchilar huquqlarini himoya qilish yoʻnalishi yuzasidan oziq-ovqat mahsulotlarini isteʼmoli boʻyicha maqola va takliflari bilan faol qatnashgan Tabiiy fanlar fakulteti 192-biologiya guruhi talabasi M.Rajabovaga Tashakkurnoma va esdalik sovgaʻsi topshirildi.

The 10th meeting of the Council of Urgench State University was held
On May 26, 2022, the 10th meeting of the Council of Urgench State University was held. The meeting was chaired by the rector of the university Bakhrom Abdullayev and attended by members of the Council.
At the beginning of the meeting, Rector of UrSU B.Abdullayev on behalf of the team presented a letter of thanks and gifts to Paula Rodrigues, a professor at the University of Porto in Portugal, who conducted seminar trainings at the Physical Culture Faculty on May 16-25, as a symbol of gratitude and expressed a desire to further strengthen the cooperation with the University of Porto.
Also, three professors and teachers of the university, including K.Akhmedov, F.Rajabova and Ch.Sabirova, received diplomas of Docent, 5 winners of the Republican contest "Heirs of Mirzo Ulugbek" received Certificates and symbolic badges, letters of thanks to their teachers, on the direction of Consumer protection M.Rajabova, a student of the 192nd biology group of the Faculty of Natural Sciences, who actively participated with articles and suggestions on food consumption, was awarded a letter of thanks and a gift.