“Deputat va yoshlar” uchrashuvi bo‘lib o‘tdi
Joriy yil 27-may kuni Urganch davlat universitetining bir guruh faol yoshlari bilan “Deputat va yoshlar” uchrashuvi bo‘lib o‘tdi. Uchrashuvda Oliy majlis Qonunchilik palatasi deputati, Yoshlar komissiyasi aʼzosi K.Jumaniyozov, Xalq deputatlari Bogʻot tumani kengashi deputati U.Ibrohimov, universitet maʼmuriyati hamda Fizika-matematika va Tabiiy fanlar fakultetlarining talabalari ishtirok etdilar.
Uchrashuvni UrDU Yoshlar masalalari va ma'naviy-ma'rifiy ishlar bo'yicha birinchi prorektori S.Davletov kirish soʻzi bilan ochib berdi.
Qizg‘in jonli muloqot tarzida o‘tgan ushbu uchrashuvda yoshlarga  Oliy majlis Qonunchilik palatasi deputati K.Jumaniyozov o‘z faoliyati misolida deputatlik faoliyati haqida ma’lumotlar berib, Oliy Majlis Qonunchilik palatasining ish faoliyati, qonunlarni qabul qilish jarayonlari, saylovchilar bilan uchrashuvlar xususida talabalarga batafsil so‘zlab berdi.
Fikr va mulohazalarga boy uchrashuv so‘nggida yoshlarning savollariga deputatlar tomonidan atroflicha javoblar berildi.

Состоялась встреча «Депутат и молодежь»
27 мая состоялась встреча «Депутат и молодежь» с группой молодых активистов Ургенчского государственного университета. Во встрече приняли участие депутат Законодательной палаты Олий Мажлиса, член Молодежной комиссии К. Джуманиязов, депутат Багатского районного Совета народных депутатов У. Ибрагимов, руководство вуза и студенты Физико-математического и Естественно-научного факультетов.
Встречу открыл Первый проректор по работе с молодежью и духовно-воспитательной работе УрГУ С.Давлетов.
В ходе встречи депутат Законодательной палаты Олий Мажлиса К.Джуманиязов подробно ознакомил и разъяснил студентам деятельность Законодательной палаты Олий Мажлиса, законотворческий процесс, встречи с избирателями.
В завершение встречи, богатой идеями и комментариями, депутаты дали развернутые ответы на вопросы молодежи.