“Deputat va yoshlar” uchrashuvi bo‘lib o‘tdi
Joriy yil 27-may kuni Urganch davlat universitetining bir guruh faol yoshlari bilan “Deputat va yoshlar” uchrashuvi bo‘lib o‘tdi. Uchrashuvda Oliy majlis Qonunchilik palatasi deputati, Yoshlar komissiyasi aʼzosi K.Jumaniyozov, Xalq deputatlari Bogʻot tumani kengashi deputati U.Ibrohimov, universitet maʼmuriyati hamda Fizika-matematika va Tabiiy fanlar fakultetlarining talabalari ishtirok etdilar.
Uchrashuvni UrDU Yoshlar masalalari va ma'naviy-ma'rifiy ishlar bo'yicha birinchi prorektori S.Davletov kirish soʻzi bilan ochib berdi.
Qizg‘in jonli muloqot tarzida o‘tgan ushbu uchrashuvda yoshlarga  Oliy majlis Qonunchilik palatasi deputati K.Jumaniyozov o‘z faoliyati misolida deputatlik faoliyati haqida ma’lumotlar berib, Oliy Majlis Qonunchilik palatasining ish faoliyati, qonunlarni qabul qilish jarayonlari, saylovchilar bilan uchrashuvlar xususida talabalarga batafsil so‘zlab berdi.
Fikr va mulohazalarga boy uchrashuv so‘nggida yoshlarning savollariga deputatlar tomonidan atroflicha javoblar berildi.

Meeting "Deputy and youth" was held
On May 27, a meeting of "Deputy and youth" was held with a group of young activists of Urgench State University. The meeting was attended by Deputy of the Legislative Chamber of the Oliy Majlis, member of the Youth Commission K. Jumaniyazov, Deputy of the Bagat District Council of People's Deputies U. Ibragimov, university administration and students of the Faculty of Physics and Mathematics and Natural Sciences.
The meeting was opened by the fFirst Vice-Rector for Youth Affairs and Spiritual-Educational Work of UrSU S.Davletov.
During the meeting, the deputy of the Legislative Chamber of the Oliy Majlis K.Jumaniyazov briefed and explained in detail the students on the activities of the Legislative Chamber of the Oliy Majlis, the law-making process, meetings with voters.
At the end of the meeting, which was rich in ideas and comments, the deputies gave detailed answers to the questions of young people.