"Dekan kubogi 4-mavsum" zakovat turnirining final bosqichi bo‘lib o‘tdi
30-iyun — "Yoshlar kuni" munosabati bilan bugun Urganch davlat universiteti Pedagogika fakulteti tomonidan o‘tkazilgan tadbir, loyiha va tanlovlarda faol ishtirok etgan talabalarni Taqdirlash marosimi va "Yoshlar oyligi" doirasida tashkil etilgan "Dekan kubogi 4-mavsum" zakovat turnirining final bosqichi bo‘lib o‘tdi.
Tadbirni Yoshlar masalalari va ma'naviy-ma'rifiy ishlar bo‘yicha birinchi prorektor S.Davletov ochib berib, barcha talaba-yoshlarni kirib kelayotgan bayram bilan samimiy muborakbod etdi.
Shundan so'ng, "Dekan kubogi 4-mavsum" zakovat turnirining final bosqichi start oldi. Qur'a tashlash bo‘yicha guruhlarga bo‘lingan jamoalar o'rtasida yarim final va final o‘yinlari bo‘lib o‘tdi.
Qizg'in o‘tgan bahslardan so'ng:
1-o‘rin: "Albion" jamoasi
2-o‘rin: "Invictus" jamoasi
3-o‘rin: "Victory" jamoasi
Tadbir yakunida g‘oliblar va "Yoshlar oyligi" da munosib ishtirok etgan talabalar diplom va estalik sovg‘alari bilan taqdirlandi.

The final round of the "Dean's Cup Season 4" tournament was held
June 30 — Awarding ceremony of students who actively participated in the events, projects and contests held by the Pedagogical Faculty of Urganch State University on the occasion of "Youth Day" and the final round of the "Dean's Cup Season 4" intellectual tournament organized as part of "Youth Month" took place.
The event was opened by S. Davletov, the first vice-rector for Youth Issues and Spiritual and Educational Works, who sincerely congratulated all the students on the coming holiday.
After that, the final round of the intelligence tournament "Dean's Cup Season 4" started. Semi-final and final matches were held between the teams divided into groups.
After debates:
1st place: "Albion" team
2nd place: "Invictus" team
3rd place: "Victory" team
At the end of the event, the winners and students who took part in the "Youth Month" were awarded diplomas and gifts.