Portugaliyaning Braganza politexnika instituti professorlari UrDUda seminar-trening oʻtkazadi
Rasmiy doiradagi uchrashuvda UrDU tomonidan rektor B.Abdullayev, Xalqaro aloqalar boʻyicha prorektor Gʻ.Oʻrazboyev, Kimyoviy texnologiyalar fakulteti dekani Sh.Kuramboyev, Korrupsiyaga qarshi kurash “Komplayens nazorat” bo‘limi boshligʻi H.Shihova, Jismoniy madaniyat fakulteti dekan oʻrinbosari N.Roʻzmetov,  “Oziq-ovqat texnologiyasi” kafedrasi dotsenti D.Roʻzmetovalar ishtirok etdi.
Uchrashuvda mehmonlar taʼlim muassasalari oʻrtasidagi ikki tomonlama shartnomaga muvofiq, shu yilning 8-15-iyul kunlari Urganch davlat universitetining Jismoniy madaniyat, Kimyoviy texnologiyalar fakultetida  (ICM) Xalqaro kredit mobilligi dasturi doirasida talabalar, magistrlar va professor-o‘qituvchilarga seminar-trening o‘tkazishni maʼlum qildilar.
Shuningdek, ikki oliygoh oʻrtasidagi hamkorlikni yanada kengaytirish, xususan, ilmiy sohada, qolaversa, talabalar mobilligini yoʻlga qoʻyish borasida ham tomonlarning takliflari tinglandi.

Политехнический институт Португальского университета Браганса проведет семинар-тренинг в УрГУ
8 июля 2022 года профессор Тиаго Мануел Cабрал дос Сантос Барбоса и профессор Луис де Соуса Костас посетили Ургенчский государственный университет.
В официальной встрече ректор УрГУ Б.Абдуллаев, проректор по международному сотрудничеству Г.Уразбоев, декан факультета Химических технологий Ш. Курамбоев, заведующая кафедрой противодействия коррупции «Комплаенс-контроль» Шихова Х., заместитель декана факультета Физической культуры Рузметов Н., доцент кафедры «Пищевая технология» Рузметова Д.
На встрече сообщили, что в соответствии с двусторонним соглашением между учебными заведениями гостей, 8-15 июля с.г. на факультетах Физической культуры и химических технологий Ургенчского государственного университета в рамках Международного кредитного Проведена Программа мобильности (ICM), семинар-тренинг для студентов, магистров и преподавателей.
Также были заслушаны предложения сторон относительно дальнейшего расширения сотрудничества двух вузов, особенно в научной сфере, а также налаживания студенческой мобильности.