Portugaliyaning Braganza politexnika instituti professorlari UrDUda seminar-trening oʻtkazadi
Rasmiy doiradagi uchrashuvda UrDU tomonidan rektor B.Abdullayev, Xalqaro aloqalar boʻyicha prorektor Gʻ.Oʻrazboyev, Kimyoviy texnologiyalar fakulteti dekani Sh.Kuramboyev, Korrupsiyaga qarshi kurash “Komplayens nazorat” bo‘limi boshligʻi H.Shihova, Jismoniy madaniyat fakulteti dekan oʻrinbosari N.Roʻzmetov,  “Oziq-ovqat texnologiyasi” kafedrasi dotsenti D.Roʻzmetovalar ishtirok etdi.
Uchrashuvda mehmonlar taʼlim muassasalari oʻrtasidagi ikki tomonlama shartnomaga muvofiq, shu yilning 8-15-iyul kunlari Urganch davlat universitetining Jismoniy madaniyat, Kimyoviy texnologiyalar fakultetida  (ICM) Xalqaro kredit mobilligi dasturi doirasida talabalar, magistrlar va professor-o‘qituvchilarga seminar-trening o‘tkazishni maʼlum qildilar.
Shuningdek, ikki oliygoh oʻrtasidagi hamkorlikni yanada kengaytirish, xususan, ilmiy sohada, qolaversa, talabalar mobilligini yoʻlga qoʻyish borasida ham tomonlarning takliflari tinglandi.

Portuguese University of Braganza Polytechnic Institute will hold seminar-training at UrSU
In the official meeting, Rector of UrSU B. Abdullayev, Vice-Rector for International Cooperations G. Orazboyev, Dean of the Faculty of Chemical Technologies Sh. Kuramboyev, Head of the Department of Anti-Corruption "Compliance Control" H. Shihova, Deputy Dean of the Faculty of Physical Culture N. Rozmetov, "Food technology" department associate professor D. Rozmetova attended.
At the meeting, they informed in accordance with the bilateral agreement between the guests' educational institutions, on July 8-15 of this year, at the Faculties of Physical Culture,and Chemical Technologies of Urganch State University, within the framework of the International Credit Mobility Program(ICM), a seminar-training for students, masters and professors was held.
Also, proposals of the parties regarding further expansion of cooperation between the two universities, especially in the scientific field, as well as the establishment of student mobility, were heard.