Koʻzi ojiz va zaif koʻruvchi abituriyentlar imtihonlarining ikkinchi kuni boʻlib oʻtdi
Urganch davlat universitetiga 2022-2023 o’quv yili uchun bakalavriat bosqichiga hujjat topshirgan ko’zi ojiz va zaif ko’ruvchi abituriyentlarning imtihoni bo’lib o’tdi.
Dastlab, universitet rektori Baxrom Abdullayev barcha abituriyentlar bilan uchrashib, imtihon jarayonlarida omad tiladi, oʻz sohasining yetuk mutaxassisi boʻlishlari lozimligini taʼkidlab, iliq tilaklarini bildirib oʻtdi.
Universitetda ko'zi ojiz abituriyentlar uchun barcha qulay sharoitlar yaratilgan.  Joriy oʻquv yili uchun 29 nafar abituriyent hujjat topshirgan boʻlib, ular 8-9 avgust kunlari 13 ta ta’lim yo’nalishi boʻyicha ijodiy (kasbiy) imtihon topshirishdi.

Прошел второй день экзаменов для слепых и слабовидящих абитуриентов
Проведен экзамен для слепых и слабовидящих абитуриентов, подавших заявление в Ургенчский государственный университет на получение степени бакалавра на 2022-2023 учебный год.
Сначала ректор вуза Бахром Абдуллаев встретился со всеми абитуриентами, пожелал им удачи в экзаменационном процессе, подчеркнул, что они должны стать зрелыми специалистами в своей области, и выразил свои теплые пожелания.
В университете созданы все благоприятные условия для незрячих абитуриентов. На текущий учебный год документы подали 29 абитуриентов, а 8-9 августа они сдали творческие (профессиональные) экзамены по 13 направлениям образования.
Абитуриенты сдавали экзамены по профильным предметам в письменной форме шрифтом Брайля и в практической форме.