Koʻzi ojiz va zaif koʻruvchi abituriyentlar imtihonlarining ikkinchi kuni boʻlib oʻtdi
Urganch davlat universitetiga 2022-2023 o’quv yili uchun bakalavriat bosqichiga hujjat topshirgan ko’zi ojiz va zaif ko’ruvchi abituriyentlarning imtihoni bo’lib o’tdi.
Dastlab, universitet rektori Baxrom Abdullayev barcha abituriyentlar bilan uchrashib, imtihon jarayonlarida omad tiladi, oʻz sohasining yetuk mutaxassisi boʻlishlari lozimligini taʼkidlab, iliq tilaklarini bildirib oʻtdi.
Universitetda ko'zi ojiz abituriyentlar uchun barcha qulay sharoitlar yaratilgan.  Joriy oʻquv yili uchun 29 nafar abituriyent hujjat topshirgan boʻlib, ular 8-9 avgust kunlari 13 ta ta’lim yo’nalishi boʻyicha ijodiy (kasbiy) imtihon topshirishdi.

The second day of examinations for blind and visually impaired applicants was held
An examination was held for blind and visually impaired applicants who applied to Urganch State University for the bachelor's degree for the 2022-2023 academic year.
First, the rector of the university, Bahrom Abdullayev, met with all the applicants, wished them luck in the examination process, emphasized that they should become mature specialists in their field, and expressed his warm wishes.
The university has created all favorable conditions for blind applicants. For the current academic year, 29 applicants submitted documents, and on August 8-9, they took creative (professional) exams in 13 educational fields.
Entrants passed the exams in the specialized subjects in written form in Braille and in practical manner.