Urganch davlat universitetida kasbiy (ijodiy) imtihonlarning soʻnggi kuni boʻlib oʻtmoqda
Bugun, 9-avgust kuni Sport faoliyati (xotin-qizlar sporti yoʻnalishi boʻyicha, sirtqi), Sport faoliyati:futbol (kunduzgi), Musiqa taʼlimi (sirtqi) yo'nalishlarida imtihonlar o'tkazilmoqda va bugun kasbiy (ijodiy) imtihonlarning soʻnggi kuni hisoblanadi.
Urganch davlat universitetining 2022/2023-o'quv yili qabuli uchun kasbiy (ijodiy) imtihonlar o'tkazish grafigi asosida 1-9-avgust kunlari boʻlib oʻtgan ushbu sinovlarda jami 2383 nafar abituriyent ishtirok etdi.
Kasbiy (ijodiy) imtihonlar bakalavriatning kunduzgi va sirtqi shakllari boʻyicha 10 ta yoʻnalishda va doimiy kamera kuzatuvida boʻlib oʻtdi.
Natijalar esa shu kunning oʻzida univeristetning veb saytiga (https://urdu.uz/uz/site/active?id=199), rasmiy ijtimoiy tarmoqlariga (https://t.me/URDU_PRESSA/19538)  joylanmoqda hamda universitet hududiga kiraverishga ilib qoʻyilmoqda.

The last day of professional (creative) exams is taking place at Urganch State University
Today, August 9, exams are being held in Sports activities (for women's sports, part-time), Sports activities: football (full-time), Music Education (part-time), and today is the last day of professional (creative) exams.
A total of 2383 applicants took part in these tests held on August 1-9 based on the schedule of professional (creative) exams for admission to the 2022/2023 academic year of Urganch State University.
Professional (creative) exams were held in full-time and part-time undergraduate programs in 10 areas and under constant camera surveillance.
The results are posted on the university's website (https://urdu.uz/uz/site/active?id=199), official social networks (https://t.me/URDU_PRESSA/19538) and on the entrance to the university territory.