Urganch davlat universitetida kasbiy (ijodiy) imtihonlarning soʻnggi kuni boʻlib oʻtmoqda
Bugun, 9-avgust kuni Sport faoliyati (xotin-qizlar sporti yoʻnalishi boʻyicha, sirtqi), Sport faoliyati:futbol (kunduzgi), Musiqa taʼlimi (sirtqi) yo'nalishlarida imtihonlar o'tkazilmoqda va bugun kasbiy (ijodiy) imtihonlarning soʻnggi kuni hisoblanadi.
Urganch davlat universitetining 2022/2023-o'quv yili qabuli uchun kasbiy (ijodiy) imtihonlar o'tkazish grafigi asosida 1-9-avgust kunlari boʻlib oʻtgan ushbu sinovlarda jami 2383 nafar abituriyent ishtirok etdi.
Kasbiy (ijodiy) imtihonlar bakalavriatning kunduzgi va sirtqi shakllari boʻyicha 10 ta yoʻnalishda va doimiy kamera kuzatuvida boʻlib oʻtdi.
Natijalar esa shu kunning oʻzida univeristetning veb saytiga (https://urdu.uz/uz/site/active?id=199), rasmiy ijtimoiy tarmoqlariga (https://t.me/URDU_PRESSA/19538)  joylanmoqda hamda universitet hududiga kiraverishga ilib qoʻyilmoqda.

В Ургенчском государственном университете проходит последний день профессиональных (творческих) экзаменов
Сегодня, 9 августа, проходят экзамены по спортивным занятиям (женским видам спорта, заочное), Спортивным занятиям: футбол (очное), Музыкальное образование (заочное), а сегодня последний день профессиональных (творческих ) Экзамены.
Всего в данных испытаниях, проведенных с 1 по 9 августа, приняли участие 2383 абитуриента, исходя из графика проведения профессиональных (творческих) экзаменов при приеме на 2022/2023 учебный год Ургенчского государственного университета.
Профессиональные (творческие) экзамены проводились на очной и заочной формах бакалавриата по 10 направлениям и под постоянным видеонаблюдением.
Результаты размещаются на сайте вуза (https://urdu.uz/uz/site/active?id=199), официальных социальных сетях (https://t.me/URDU_PRESSA/19538) и на входе в территория университета.