Urganch davlat universitetida kasbiy (ijodiy) imtihonlar o’z yakuniga yetdi
Ushbu imtihon jarayonida respublikamizning  qator davlat oliy taʼlim muassasalaridan professor-o’qituvchilar jalb qilingan bo’lib, ular abituriyentlarning bilim mahoratlarini hamda iqtidorlarni sinovdan oʻtkazishda o’z hissalarini qo’shdilar.
▫️Shu munosabat bilan, Oliy va o’rta maxsus ta’lim vazirligining 2022- yil 25-iyuldagi 238-sonli burug’iga asosan, Urganch davlat universitetining 2022-2023 o’quv yili qabulida alohida iqtidor talab etiladigan ta’lim yo’nalishlariga qabul qilish uchun kasbiy (ijodiy) imtihonlarini adolatli va shaffof o’tkazilishidagi ko’rsatgan samarali xizmatlari uchun professor-o’qituvchilar  Urganch davlat universiteti rektorining Tashakkurnomasi bilan taqdirlanishdi. Tashakkurnomalarni  samimiy minnatdorchiligini izhor etgan holda rektor Baxrom Abdullayevning oʻzi topshirdi.

В Ургенчском государственном университете завершились профессиональные (творческие) экзамены
При проведении данного экзамена были привлечены профессора и преподаватели ряда государственных высших учебных заведений нашей республики, которые внесли свой вклад в проверку знаний, навыков и талантов абитуриентов.
В связи с этим, согласно приказу Министерства высшего и среднего специального образования № 238 от 25 июля 2022 года, прием на специальности, требующие особой одаренности, в 2022-2023 учебном году Ургенчского государственного университета профессорско-преподавательского состава был награждены благодарственным письмом ректора Ургенчского государственного университета за эффективную работу по честному и прозрачному проведению профессиональных (творческих) экзаменов. Благодарственные письма вручил сам ректор Бахром Абдуллаев, выразив искреннюю благодарность.