Urganch davlat universitetida kasbiy (ijodiy) imtihonlar o’z yakuniga yetdi
Ushbu imtihon jarayonida respublikamizning  qator davlat oliy taʼlim muassasalaridan professor-o’qituvchilar jalb qilingan bo’lib, ular abituriyentlarning bilim mahoratlarini hamda iqtidorlarni sinovdan oʻtkazishda o’z hissalarini qo’shdilar.
▫️Shu munosabat bilan, Oliy va o’rta maxsus ta’lim vazirligining 2022- yil 25-iyuldagi 238-sonli burug’iga asosan, Urganch davlat universitetining 2022-2023 o’quv yili qabulida alohida iqtidor talab etiladigan ta’lim yo’nalishlariga qabul qilish uchun kasbiy (ijodiy) imtihonlarini adolatli va shaffof o’tkazilishidagi ko’rsatgan samarali xizmatlari uchun professor-o’qituvchilar  Urganch davlat universiteti rektorining Tashakkurnomasi bilan taqdirlanishdi. Tashakkurnomalarni  samimiy minnatdorchiligini izhor etgan holda rektor Baxrom Abdullayevning oʻzi topshirdi.

Professional (creative) exams have come to an end at Urganch State University
During this examination, professors and teachers from a number of state higher education institutions of our republic were involved, and they contributed to testing the knowledge skills and talents of the applicants.
In this regard, according to the order of the Ministry of Higher and Secondary Special Education No. 238 dated July 25, 2022, admission to the fields of study requiring special talent in the 2022-2023 academic year of Urganch State University Professors and teachers were awarded with a letter of thanks from the Rector of Urganch State University for their effective services in the fair and transparent conduct of professional (creative) exams. Rector Bahrom Abdullayev himself handed over the letters of thanks expressing his sincere gratitude.