Talabalarni turar joy bilan taʼminlash masalalari muhokama etildi
Joriy yilning 30-avgust kuni Oliy va oʻrta maxsus taʼlim vazirining  oʻrinbosari S.Buzrukxonov raisligida “Oliy va oʻrta maxsus taʼlim muassasalarida yangi –2022/2023 oʻquv yilida yoshlar tarbiyasi, ularni qoʻllab-quvvatlash va maʼnaviy-maʼrifiy ishlar tizimini yanada takomillashtirish”ga bagʻishlangan videoselektr yigʻilishida koʻrib chiqilgan masalalari ijrosi yuzasidan bugun, 31-avgust kuni Urganch davlat universitetida yigʻilish oʻtkazildi.
UrDU birinchi prorektori S.Davletov, Moliya va iqtisod ishlari boʻyicha prorektor A.Atajonov hamda rektor maslahatchisi R.Sharipovlar boshchiligidagi ushbu yigʻilishda Talabalarni turar joy bilan taʼminlash ishlarni muvofiqlashtiruvchi boʻlimi xodimlari, TTJ masʼul xodimlari hamda tyutorlar ishtirokida etdilar.
✔️Unda yangi oʻquv yili avvalida talabalarni turar joy bilan taʼminlash masalasi muhokama etildi. Xususan, talabalarni universitet talabalar turar joylariga shaffof hamda adolatli taqsimot asosida joylashtirish, ijara xonadanlariga joylashtirishda ularning sharoitlariga va xavfsizligiga eʼtiborli boʻlish lozimligi  masʼullar tomonidan taʼkidlanib, tegishli topshiriqlar berildi.

The issues of providing accommodation to students were discussed
On August 30 of this year, under the chairmanship of the Deputy Minister of Higher and Secondary Special Education S. Buzrukkhanov, a video conference dedicated to "Education of young people in the new 2022/2023 academic year in higher and secondary special educational institutions, their support and further improvement of the system of spiritual and educational work" was held. Today, on August 31, a meeting was held at Urganch State University regarding the implementation of the issues discussed at the meeting.
The meeting was led by the first vice-rector of UrSU S. Davletov, the vice-rector for finance and economics A. Atajonov and the advisor to the rector R. Sharipov, with the participation of the staff of the coordinating department for providing students with accommodation, the responsible staff of Studentss dormitory and tutors.
The issue of providing accommodation for students at the beginning of the new academic year was discussed there. In particular, the officials stressed the need to pay attention to the conditions and safety of the students in the university student residences on the basis of transparent and fair distribution, and to pay attention to their conditions and safety when placing them in the rented apartments.