Talabalarni turar joy bilan taʼminlash masalalari muhokama etildi
Joriy yilning 30-avgust kuni Oliy va oʻrta maxsus taʼlim vazirining  oʻrinbosari S.Buzrukxonov raisligida “Oliy va oʻrta maxsus taʼlim muassasalarida yangi –2022/2023 oʻquv yilida yoshlar tarbiyasi, ularni qoʻllab-quvvatlash va maʼnaviy-maʼrifiy ishlar tizimini yanada takomillashtirish”ga bagʻishlangan videoselektr yigʻilishida koʻrib chiqilgan masalalari ijrosi yuzasidan bugun, 31-avgust kuni Urganch davlat universitetida yigʻilish oʻtkazildi.
UrDU birinchi prorektori S.Davletov, Moliya va iqtisod ishlari boʻyicha prorektor A.Atajonov hamda rektor maslahatchisi R.Sharipovlar boshchiligidagi ushbu yigʻilishda Talabalarni turar joy bilan taʼminlash ishlarni muvofiqlashtiruvchi boʻlimi xodimlari, TTJ masʼul xodimlari hamda tyutorlar ishtirokida etdilar.
✔️Unda yangi oʻquv yili avvalida talabalarni turar joy bilan taʼminlash masalasi muhokama etildi. Xususan, talabalarni universitet talabalar turar joylariga shaffof hamda adolatli taqsimot asosida joylashtirish, ijara xonadanlariga joylashtirishda ularning sharoitlariga va xavfsizligiga eʼtiborli boʻlish lozimligi  masʼullar tomonidan taʼkidlanib, tegishli topshiriqlar berildi.

Обсуждены вопросы обеспечения общежитием студентов
30 августа с.г. под председательством заместителя министра высшего и среднего специального образования С.Бузрукханова состоялась видеоконференция, посвященная теме «Воспитание молодежи в новом 2022/2023 учебном году в высших и средних специальных учебных заведениях», их поддержки и дальнейшего совершенствования системы духовно-просветительской работы». Сегодня, 31 августа, в Ургенчском государственном университете состоялось совещание по реализации рассмотренных на совещании вопросов.
Заседание вели первый проректор УрГУ С. Давлетов, проректор по финансам и экономике Атажонов А. и советник ректора Шарипов Р., при участии сотрудников координационного отдела по обеспечению студентов с проживанием, ответственный персонал студенческого общежития и воспитатели.
Там обсуждался вопрос обеспечения студентов жильем в начале нового учебного года. В частности, чиновники подчеркнули необходимость обратить внимание на условия и безопасность студентов в студенческих общежитиях университета на основе прозрачного и справедливого распределения, а также обратить внимание на их условия и безопасность при размещении в арендованных квартирах.