UrDUda yangi o‘quv yilining ochilishiga bag‘ishlangan marosim o‘tkazildi
5-sentabrdan Respublikamizning barcha ta’lim muassasalarida yangi o‘quv yili boshlandi. Urganch davlat universitetida  ham yangi o‘quv yili uchun katta tayyorgarlik ishlari amalga oshirildi.
Bugun UrDUda O‘zbekiston mustaqilligining 31 yilligi hamda yangi o‘quv yilining boshlanishiga bag‘ishlangan tadbir va “Talabalik qasamyodi”ni qabul qilish marosimi boʻlib oʻtdi.
Tantanali marosimda universitet rahbariyati, barcha professor-oʻqituvchilar, keng jamoatchilik vakillari hamda talaba-yoshlar ishtirok etishdi.
Tadbirni UrDU rektori Baxrom Abdullayev tabrik soʻzi bilan ochib berib, talabalikka tavsiya etilgan yoshlarni samimiy qutladi, oʻtgan oʻquv yilida erishilgan yutuqlar hamda yangi oʻquv yilida oldimizga qoʻyilgan maqsadlar haqida toʻxtalib, universitet jamoasiga kuch-gʼayrat, muvaffaqiyat tiladi.
Tantanali marosimda mehmonlarining tabrik soʻzlari, kuy-qoʻshiqlar tinglandi.
Shundan soʻng barcha 1-bosqich talabalari nomidan Urganch davlat universitetiga 2022-2023 - qabul yili test sinovlarida eng yuqori ball to‘plab talabalik baxtiga muyassar bo‘lgan Filologiya fakulteti talabasi Xayitboyeva Muxlisa “Talabalar qasamyodi” ni o‘qidi.

A ceremony dedicated to the opening of the new academic year was held at UrSU
From September 5, the new academic year began in all educational institutions of our Republic. Great preparations for the new academic year were also carried out at Urganch State University.
Today, UrSU held an event dedicated to the 31st anniversary of Uzbekistan's independence and the beginning of the new academic year, as well as the ceremony of taking the "Student Oath".
The university management, all professors and teachers, representatives of the general public and students took part in the solemn ceremony.
Bakhrom Abdullayev, rector of UrSU, opened the event with a congratulatory speech, warmly congratulated the young people recommended for studentship, spoke about the achievements of the last academic year and the goals set for us in the new academic year, and wished the university team strength and success.
Congratulatory words and songs of the guests were heard at the solemn ceremony.
After that, Khaitboyeva Mukhlisa, a student of the Faculty of Philology, who was lucky enough to get the highest score in the entrance tests of the 2022-2023 year of admission to Urganch State University, read the "Students' Oath" on behalf of all the 1st year students.