UrDUda yangi o‘quv yilining ochilishiga bag‘ishlangan marosim o‘tkazildi
5-sentabrdan Respublikamizning barcha ta’lim muassasalarida yangi o‘quv yili boshlandi. Urganch davlat universitetida  ham yangi o‘quv yili uchun katta tayyorgarlik ishlari amalga oshirildi.
Bugun UrDUda O‘zbekiston mustaqilligining 31 yilligi hamda yangi o‘quv yilining boshlanishiga bag‘ishlangan tadbir va “Talabalik qasamyodi”ni qabul qilish marosimi boʻlib oʻtdi.
Tantanali marosimda universitet rahbariyati, barcha professor-oʻqituvchilar, keng jamoatchilik vakillari hamda talaba-yoshlar ishtirok etishdi.
Tadbirni UrDU rektori Baxrom Abdullayev tabrik soʻzi bilan ochib berib, talabalikka tavsiya etilgan yoshlarni samimiy qutladi, oʻtgan oʻquv yilida erishilgan yutuqlar hamda yangi oʻquv yilida oldimizga qoʻyilgan maqsadlar haqida toʻxtalib, universitet jamoasiga kuch-gʼayrat, muvaffaqiyat tiladi.
Tantanali marosimda mehmonlarining tabrik soʻzlari, kuy-qoʻshiqlar tinglandi.
Shundan soʻng barcha 1-bosqich talabalari nomidan Urganch davlat universitetiga 2022-2023 - qabul yili test sinovlarida eng yuqori ball to‘plab talabalik baxtiga muyassar bo‘lgan Filologiya fakulteti talabasi Xayitboyeva Muxlisa “Talabalar qasamyodi” ni o‘qidi.

В УрГУ прошла церемония, посвященная открытию нового учебного года
С 5 сентября во всех учебных заведениях нашей Республики начался новый учебный год. Большая подготовка к новому учебному году была проведена и в Ургенчском государственном университете.
Сегодня в УрГУ состоялось мероприятие, посвященное 31-й годовщине независимости Узбекистана и началу нового учебного года, а также церемония принесения «Студенческой присяги».
В торжественной церемонии приняли участие руководство университета, все профессора и преподаватели, представители общественности и студентов.
Бахром Абдуллаев, ректор УрГУ, открыл мероприятие поздравительной речью, тепло поздравил рекомендованных в студенчество молодых людей, рассказал о достижениях прошедшего учебного года и целях, поставленных перед нами в новом учебном году, и пожелал коллективу университета сила и успех.