Urganch davlat universitetida "Tanishtiruv haftaligi" bo'lib o'tmoqda
2022-2023-oʻquv yilida Urganch davlat universitetiga talabalikka tavsiya qilingan oʻgʻil-qizlar uchun “Tanishtiruv haftaligi” boʻlib oʻtmoqda. Unda universitet rahbariyati har bir fakultetning 1-kurs talabalari bilan uchrashuvlar oʻtkazmoqda.
Bugun, 6-sentabr kuni Xorijiy filologiya fakultetining 1-kurs talabalari bilan uchrashuv oʻtkazildi. Unda UrDU Birinchi prorektori S.Davletov ishtirok etib, soʻzga chiqdi. Soʻzi avvalida yurtimizda soʻnggi yillarda amalga oshirilgan islohotlarga toʻxtaldi. Shuningdek, universitetning  odob-axloq qoidalari, maʼnaviy-maʼrifiy jarayonlar, faoliyati yoʻlga qoʻyilgan toʻgaraklar, talabalar turar joyiga joylashtirish masalalari hamda ijara toʻlovini qoplab berilishi haqida soʻz yuritdi.

"Introduction Week" is taking place at Urganch State University
In the academic year 2022-2023, the "Introduction Week" is being held for boys and girls recommended for admission to Urganch State University. The university management is holding meetings with first-year students of each faculty.
Today, on September 6, a meeting was held with the 1st year students of the Faculty of Foreign Philology. S. Davletov, the first vice-rector of UrSU, took part in it and spoke. At the beginning of his speech, he touched on the reforms implemented in our country in recent years. He also talked about the rules of etiquette of the university, spiritual and educational processes, established clubs, issues of accommodation for students and reimbursement of rent.
Dean of the faculty Z. Jumaniyozov, deputy deans, tutors participated in the meeting and explained the issues of organizing the educational process.