Urganch davlat universitetida "Tanishtiruv haftaligi" bo'lib o'tmoqda
2022-2023-oʻquv yilida Urganch davlat universitetiga talabalikka tavsiya qilingan oʻgʻil-qizlar uchun “Tanishtiruv haftaligi” boʻlib oʻtmoqda. Unda universitet rahbariyati har bir fakultetning 1-kurs talabalari bilan uchrashuvlar oʻtkazmoqda.
Bugun, 6-sentabr kuni Xorijiy filologiya fakultetining 1-kurs talabalari bilan uchrashuv oʻtkazildi. Unda UrDU Birinchi prorektori S.Davletov ishtirok etib, soʻzga chiqdi. Soʻzi avvalida yurtimizda soʻnggi yillarda amalga oshirilgan islohotlarga toʻxtaldi. Shuningdek, universitetning  odob-axloq qoidalari, maʼnaviy-maʼrifiy jarayonlar, faoliyati yoʻlga qoʻyilgan toʻgaraklar, talabalar turar joyiga joylashtirish masalalari hamda ijara toʻlovini qoplab berilishi haqida soʻz yuritdi.

В Ургенчском государственном университете проходит «Неделя знакомства»
В 2022-2023 учебном году проводится «Неделя знакомства» для юношей и девушек, рекомендованных к поступлению в Ургенчский государственный университет. Руководство университета проводит встречи с первокурсниками каждого факультета.
Сегодня, 6 сентября, состоялась встреча со студентами 1 курса факультета Иностранной филологии. В нем принял участие и выступил первый проректор УрГУ С. Давлетов. В начале своего выступления он коснулся реформ, осуществленных в нашей стране за последние годы. Он также рассказал о правилах этикета вуза, духовно-воспитательных процессах, созданных клубах, вопросах проживания студентов и возмещения арендной платы.
Декан факультета Жуманиезов З., заместители деканов, тьюторы приняли участие во встрече и разъяснили вопросы организации учебного процесса.