Tyutorlar faoliyati ва yoshlar masalalari yuzasidan yigʻilish oʻtkazildi
2022-yil 7-sentabr sanasida UrDU birinchi prorektori S.Davletov raisligida universitet tyutorlari faoliyati va yangi oʻquv yilida yoshlar masalalari va ma’naviy-ma’rifiy ishlarni tashkil etish masalalari yuzasidan yigʻilish oʻtkazildi.
Unda UrDU rektor maslahatchisi R.Sharipov, Yoshlar bilan ishlash, maʼnaviyat va maʼrifat boʻlimi boshligʻi Sh.Allaberganov, fakultetlarning Yoshlar bilan ishlash boʻyicha dekan muovinlari hamda barcha tyutorlar ishtirok etdi.
Yigʻilishda universitet tyutorlarining ish faoliyatini samarali tashkil etish, bu borada belgilangan chora-tadbirlarni o'z vaqtida bajarish, talaba-yoshlarga munosib shart-sharoitlarni yaratish, turar joyga ehtiyoji bor yoshlarni TTJga va ijaraga joylashtirish ishlarining borishi,  to'garaklar faoliyatini tizimli yo'lga qo'yish va boshqa masalalar muhokama etildi. Kelgusidagi rejalar haqida fikr almashilib, zarur topshiriqlar berildi.

Состоялось совещание по деятельности тьюторов и молодежным вопросам
7 сентября 2022 года под председательством первого проректора УрГУ С. Давлетова состоялось совещание по вопросам деятельности преподавателей вуза и вопросам молодежи и организации духовно-просветительской работы в новом учебном году .
В нем приняли участие Р. Шарипов, советник ректора УрГУ Ш. Аллаберганова, заведующего отделом по работе с молодежью, духовности и воспитания, заместителей деканов факультетов по работе с молодежью и всех воспитателей.
На совещании рассмотрена эффективная организация работы тьюторов вуза, своевременное проведение мероприятий в связи с этим, создание благоприятных условий для студентов и молодежи, ход устройства молодежи, нуждающейся в размещении в студенческом общежитии и аренде жилья. , деятельность клубов на системной основе и другие вопросы. Состоялся обмен мнениями о планах на будущее и даны необходимые поручения.