“Orientation Week” Bioinjeneriya va oziq-ovqat xavfsizligi fakultetida
Talabalikka qadam qo‘ygan yoshlarni universitet hayotiga tezroq moslashishiga ko‘mak berish maqsadidagi “Orientation Week” loyihasi bugun Bioinjeneriya va oziq-ovqat xavfsizligi fakultetida ham davom etdi.
Fakultetning 1-kurs talabalari bilan ochiq muloqot qilib, ularning xohish-istaklari bilan qiziqqan UrDU birinchi prorektori S.Davletov oʻzining hayot tajribasi bilan oʻrtoqlashdi. Talaba-yoshlarni qunt bilan oʻqib, chuqur bilim olishga, Yangi Oʻzbekistonning munosib farzandi boʻlishga chaqirdi.
Uchrashuvda fakultet dekan muovini U.Doʻschonov ishtirok etib,  ta’lim va maʼnaviy-maʼrifiy  jarayonlarni tashkil etish masalalari yuzasidan tushuntirishlar berdi.

«Ориентационная неделя» на факультете Биоинженерии и пищевой безопасности
Проект «Ориентационная неделя», направленный на помощь молодежи, поступившей в вуз, в адаптации к университетской жизни, продолжился сегодня на факультете Биоинженерии и пищевой безопасности.
Своим жизненным опытом поделился первый проректор УрГУ С. Давлетов, который откровенно общался со студентами-первокурсниками факультета и интересовался их пожеланиями. Он призвал студентов прилежно учиться, получать глубокие знания и стать достойными детьми Нового Узбекистана.
Заместитель декана факультета У. Дощанов принял участие во встрече и дал разъяснения по вопросам организации обучения и духовно-просветительского процесса.