Iqtisodiyot fakultetiga 1-kursga qabul qilingan talabalarning ota-onalari bilan uchrashuvi bo‘lib o‘tdi
Unda UrDU Birinchi prorektori S.Davletov, universitet profilaktika inspektori, leytenant D.Sapoyev, fakultet xotin-qizlar masalalari bo‘yicha dekan maslahatchisi K.Ataboyeva, fakultet tyutorlari, talabalar va ularning ota-onalari ishtirok etdi.
Uchrashuvda ta’lim jarayonlari, ma’naviy-ma’rifiy jarayonlar, kredit-modul tizimi, universitetning ichki tartib-qoidalari to‘g‘risida soʻz yuritildi. Ota-onalarning takliflariga quloq tutildi.
Uchrashuv yakunida Iqtisodiyot fakulteti 3-bosqich talabasi Shahlo Egamberganovaning sportning Dzyudo turi bo‘yicha O‘zbekiston chempionatida 1-o‘rin, Osiyo kubogida 2-o‘rin hamda Xalqaro chempionatda 3-o‘ringa sazavor bo‘lganligi munosabati bilan Urganch davlat universiteti rektorining Tashakkurnomasi talabaning onasiga topshirildi.
urdu.uz, Iqtisodiyot fakultetiga 1-kursga qabul qilingan talabalarning ota-onalari bilan uchrashuvi bo‘lib o‘tdi

A meeting with parents of students admitted to the 1st year at the Faculty of Economics was held
First vice-rector of UrSU S. Davletov, university prevention inspector, lieutenant D. Sapoyev, faculty adviser on women's issues K. Ataboyeva, faculty tutors, students and their parents took part in it.
The meeting discussed educational processes, spiritual and educational processes, the credit-module system, and internal procedures of the university. Parents' suggestions were listened to.
At the end of the meeting, on the occasion of Shahlo Egamberganova, a 3rd-year student of the Faculty of Economics, took 1st place in the Judo Championship of Uzbekistan, 2nd place in the Asian Cup and 3rd place in the International Championship, Urganch State University Rector's letter of thanks was handed over to the student's mother.