Iqtisodiyot fakultetiga 1-kursga qabul qilingan talabalarning ota-onalari bilan uchrashuvi bo‘lib o‘tdi
Unda UrDU Birinchi prorektori S.Davletov, universitet profilaktika inspektori, leytenant D.Sapoyev, fakultet xotin-qizlar masalalari bo‘yicha dekan maslahatchisi K.Ataboyeva, fakultet tyutorlari, talabalar va ularning ota-onalari ishtirok etdi.
Uchrashuvda ta’lim jarayonlari, ma’naviy-ma’rifiy jarayonlar, kredit-modul tizimi, universitetning ichki tartib-qoidalari to‘g‘risida soʻz yuritildi. Ota-onalarning takliflariga quloq tutildi.
Uchrashuv yakunida Iqtisodiyot fakulteti 3-bosqich talabasi Shahlo Egamberganovaning sportning Dzyudo turi bo‘yicha O‘zbekiston chempionatida 1-o‘rin, Osiyo kubogida 2-o‘rin hamda Xalqaro chempionatda 3-o‘ringa sazavor bo‘lganligi munosabati bilan Urganch davlat universiteti rektorining Tashakkurnomasi talabaning onasiga topshirildi.
urdu.uz, Iqtisodiyot fakultetiga 1-kursga qabul qilingan talabalarning ota-onalari bilan uchrashuvi bo‘lib o‘tdi

Состоялась встреча с родителями студентов, поступивших на 1 курс Экономического факультета
В нем приняли участие первый проректор УрГУ С. Давлетов, инспектор по профилактике университета лейтенант Д. Сапоев, консультант факультета по женским вопросам К. Атабоева, преподаватели факультета, студенты и их родители.
На встрече обсуждались образовательные процессы, духовно-воспитательные процессы, кредитно-модульная система, внутренние процедуры вуза. Предложения родителей были услышаны.
В завершение встречи, по случаю Шахло Эгамберганова, студентка 3 курса Экономического факультета, заняла 1 место на Чемпионате Узбекистана по дзюдо, 2 место на Кубке Азии и 3 место на Международном чемпионате, г. Ургенч Благодарственное письмо ректора государственного университета было вручено матери студентки.