Xorazm viloyatida jismoniy mashg‘ulotlar bilan shug‘ullanadigan shaxslarning mashg‘ulotlar davriyligi bo‘yicha ulushi
Davlat statistika qo‘mitasining uy xo‘jaliklari tanlanma kuzatuvlari dastlabki ma’lumotlariga asosan, 2022- yilning yanvar-iyul holatiga ko‘ra, Xorazm viloyatida haftada bir marta jismoniy mashqlar bilan shug‘ullanadigan uy xo‘jaliklari a’zolarining ulushi 24,7 % ni tashkil etdi, haftasiga ikki marta shug’ullanuvchilar 41,3 % ni, haftada uch marta yoki undan ko‘proq shug’ullanuvchilar 34,0 % ni tashkil etdi.

The share of people engaged in physical training in Khorezm region according to the periodicity of training
Based on the preliminary data of household sample observations of the State Statistics Committee, as of January-July 2022, the percentage of household members who exercise once a week in the Khorezm region is 24.7 %, 41.3% of those who exercise twice a week, 34.0% of those who exercise three times a week or more.