Urganch davlat universiteti rektori Baxrom Abdullayevning navbatdagi uchrashuvi  Iqtisodiyot fakultetining 1-kurs talabalari bilan boʻlib oʻtdi.
Uchrashuv avvalida Prezidentimiz tashabbusi bilan mamlakatimizda yoshlarga  oid davlat siyosati yanada yuqori bosqichga koʻtarilganligi, yoshlarning oʻz iqtidor va salohiyatlarini yuzaga chiqarishlari uchun keng imkoniyatlar yaratib berilayotganligi, xususan, universitetda talabalar uchun yaratilgan sharoitlar haqida toʻxtalib oʻtildi.
Rektorning bu kabi uchrashuvlaridan koʻzlangan asosiy maqsad talaba-yoshlarni universitetning sharoit va imkoniyatlari, ichki tartibi, “Odob-axloq” qoidalari bilan yaqindan tanishtirish, talabalar turar joyiga joylashish masalasi, shuningdek, talabalardagi mavjud muammo va kamchiliklarini bartaraf etishga qaratilgan.

The next meeting of the Rector of Urganch State University Bakhrom Abdullayev was held with the 1st year students of the Faculty of Economics.
At the beginning of the meeting, it was discussed that the state policy regarding youth has been raised to a higher level on the initiative of our President, that wide opportunities are being created for young people to reveal their talents and potential, in particular, the conditions created for students at the university.
The main purpose of such meetings of the Rector is to familiarize the students with the conditions and opportunities of the university, the internal procedure, the rules of "Etiquette", the issue of settling in the student accommodation, as well as to eliminate the existing problems and shortcomings of the students.