Urganch davlat universiteti rektori Baxrom Abdullayevning navbatdagi uchrashuvi  Iqtisodiyot fakultetining 1-kurs talabalari bilan boʻlib oʻtdi.
Uchrashuv avvalida Prezidentimiz tashabbusi bilan mamlakatimizda yoshlarga  oid davlat siyosati yanada yuqori bosqichga koʻtarilganligi, yoshlarning oʻz iqtidor va salohiyatlarini yuzaga chiqarishlari uchun keng imkoniyatlar yaratib berilayotganligi, xususan, universitetda talabalar uchun yaratilgan sharoitlar haqida toʻxtalib oʻtildi.
Rektorning bu kabi uchrashuvlaridan koʻzlangan asosiy maqsad talaba-yoshlarni universitetning sharoit va imkoniyatlari, ichki tartibi, “Odob-axloq” qoidalari bilan yaqindan tanishtirish, talabalar turar joyiga joylashish masalasi, shuningdek, talabalardagi mavjud muammo va kamchiliklarini bartaraf etishga qaratilgan.

Состоялась очередная встреча ректора Ургенчского государственного университета Бахрома Абдуллаева со студентами 1 курса Экономического факультета.
В начале встречи говорилось о том, что государственная политика в отношении молодежи поднята на более высокий уровень по инициативе нашего Президента, что для молодежи создаются широкие возможности для раскрытия своих талантов и потенциала, в частности, условия, созданные для студентов в университете.
Основной целью таких встреч ректора является ознакомление обучающихся с условиями и возможностями университета, внутренним порядком, правилами «Этикета», вопросом заселения в студенческое общежитие, а также устранение существующих проблемы и недостатки учащихся.