UrDU da "Talabalar ligasi" sport musobaqasining voleybol bo’yicha hududiy saralash bosqichi bo’lib o’tdi
Bugun, 22-fevral kuni Abu Rayhon Beruniy nomidagi Urganch davlat universitetida Sport klub tashabbusi bilan "Talabalar ligasi" sport musobaqalarining voleybol bo’yicha o’g’il bolalar va qizlar o’rtasida hududiy saralash bosqichi bo’lib o’tdi.
Yoshlar o‘rtasida jismoniy tarbiya va ommaviy sportni rivojlantirish orqali ularni jismoniy hamda intellektual jihatdan kamol toptirish, jismoniy qobiliyatini, harakat faolligini takomillashtirish, mehnatga layoqatini oshirilish maqsadida liga Nizomiga ko'ra sport musobaqalari bosqichma-bosqich o'tkazilmoqda.
Musobaqada viloyatimizdagi to’rtta davlat oliy taʼlim muassasalari: UrDU, UrDPI, TTA UF hamda TATU UF talaba-yoshlari ishtirok etib, g’oliblik uchun shiddatli va qizg’in bellashuvlar olib bordilar.
Jarayonlar avvalida Sport klub raisi oʻrinbosari M.Rahimov va Sport faoliyati, pedagogika va psixologiya fakulteti o’qituvchisi, voleybol bo’yicha "Yilning eng yaxshi murabbiysi" nominatsiyasi g’olibi N.Ro’zmetovlar jamoalarni qonun-qoidalar bilan tanishtirdilar.

В УрГУ прошел региональный отборочный этап по волейболу спортивного соревнования "Студенческая лига"
Сегодня, 22 февраля, в Ургенчском государственном университете имени Абу Райхана Беруни по инициативе спортивного клуба прошел региональный отборочный этап спортивных соревнований "Студенческая лига" по волейболу среди юношей и девушек.
В целях физического и интеллектуального совершенствования молодежи, совершенствования ее физических способностей, двигательной активности, повышения трудоспособности посредством развития физической культуры и массового спорта в соответствии с Уставом лиги поэтапно проводятся спортивные соревнования.
В конкурсе приняли участие студенты четырех государственных высших учебных заведений области: УрГУ, УргПИ, ТТА УФ и тату УФ, которые вели ожесточенные бои за победу.
В начале процесса заместитель председателя спортивного клуба М.Рахимов и преподаватель факультета спортивной деятельности, педагогики и психологии, победитель в номинации "Тренер года" по волейболу Н.Рузметовы познакомились общины с правилами.