UrDU da "Talabalar ligasi" sport musobaqasining voleybol bo’yicha hududiy saralash bosqichi bo’lib o’tdi
Bugun, 22-fevral kuni Abu Rayhon Beruniy nomidagi Urganch davlat universitetida Sport klub tashabbusi bilan "Talabalar ligasi" sport musobaqalarining voleybol bo’yicha o’g’il bolalar va qizlar o’rtasida hududiy saralash bosqichi bo’lib o’tdi.
Yoshlar o‘rtasida jismoniy tarbiya va ommaviy sportni rivojlantirish orqali ularni jismoniy hamda intellektual jihatdan kamol toptirish, jismoniy qobiliyatini, harakat faolligini takomillashtirish, mehnatga layoqatini oshirilish maqsadida liga Nizomiga ko'ra sport musobaqalari bosqichma-bosqich o'tkazilmoqda.
Musobaqada viloyatimizdagi to’rtta davlat oliy taʼlim muassasalari: UrDU, UrDPI, TTA UF hamda TATU UF talaba-yoshlari ishtirok etib, g’oliblik uchun shiddatli va qizg’in bellashuvlar olib bordilar.
Jarayonlar avvalida Sport klub raisi oʻrinbosari M.Rahimov va Sport faoliyati, pedagogika va psixologiya fakulteti o’qituvchisi, voleybol bo’yicha "Yilning eng yaxshi murabbiysi" nominatsiyasi g’olibi N.Ro’zmetovlar jamoalarni qonun-qoidalar bilan tanishtirdilar.

The regional qualifying round of the "Students' League" sports competition in volleyball was held at Urgench State University named after Abu Rayhon Biruni
Today, on February 22, the regional qualifying round of the "Students' League" sports competition in volleyball among boys and girls was held at the initiative of the Sports Club at Urgench State University named after Abu Rayhon Biruni.
In order to develop physical education and mass sports among youngsters, to develop their physical and intellectual abilities, improve their physical abilities, motor activity, and increase their employability, sports competitions are being held in stages according to the League Regulations.
Students and youth from four state higher educational establishments of our region: UrSU, UrSPI, TMA UB and TUIT UB participated in the competition and competed fiercely for victory.
At the beginning of the proceedings, the Deputy Chairman of the Sports Club M.Rahimov and the teacher of the Faculty of Sports Activities, Pedagogy and Psychology, the winner of the "Best Coach of the Year" nomination in volleyball N.Rozmetov introduced the teams to the rules and regulations.