Filologiya va san'at fakultetining navbatdagi yig'ilishi bo'lib o'tdi
Bugun, 28-yanvar kuni Filologiya va san'at fakulteti Kengashining navbatdagi yig'ilishi o'tkazildi. Unda fakultet dekani, Kengash raisi professor D.G'ayipov hamda Kengash a'zolari ishtirok etdilar.
Kengash yig'ilishida kun tartibiga qo'yilgan masalalar bo'yicha respublikamizda yuz bergan ijtimoiy-siyosiy voqealar, mamlakatimiz miqyosida qabul qilingan me'yoriy hujjatlarning mazmun-mohiyati, kafedralarda professor-o'qituvchilar tomonidan malaka oshirish rejalarining va ustoz-shogirdlik an'anasi bo'yicha tadbirlarning bajarilishi yuzasidan ma'lumotlar berildi.
Shuningdek, qutlug' 50 yoshni qarshi olganligi munosabati bilan O'zbek tilshunosligi kafedrasi mudiri, f.f.d., professor A.I.Primov muborakbod etilib, ilm yo'lidagi sa'y-harakatlari e'tirof qilindi.

THE NEXT MEETING OF THE COUNCIL OF THE FACULTY OF PHILOLOGY AND ARTS WAS HELD
Today, January 28, the next meeting of the Council of the Faculty of Philology and Arts was held. It was attended by the Dean of the Faculty, Chairman of the Council, Professor D. Gayipov, and members of the Council.
The Council meeting provided information on the issues on the agenda, including socio-political events in our republic, the content and essence of regulatory documents adopted at the national level, the implementation of professional development plans by professors and teachers in the departments and events in the tradition of mentorship.
Also, the head of the Department of Uzbek Linguistics, Doctor of Philosophy, Professor A.I. Primov, was congratulated on his 50th birthday, and his efforts in the field of science were recognized.