Fakultetimiz talabalari yuksak muvaffaqiyatga erishmoqdalar!
2025/2026-o'quv yili uchun Respublika Oliy taʼlim muassasalari bakalavriat bosqichi talabalariga O'zbekiston Respublikasi Prezidenti va nomdor davlat stipendiyalari sovrindorlari eʼlon qilindi!
Filologiya va san'at fakulteti o'zbek tili ta'lim yo'nalishining 7 nafar talabasi Navoiy nomli davlat stipendiyasiga sazovor bo'ldi.
Quvonarlisi shundaki,  Navoiy nomli davlat stipendiyasi sovrindorlarining barchasi Filologiya va san'at fakulteti talabalari bo'lishdi.
Stipendiant bo'lgan talabalarimizni va ularning ustozlarini chin dildan tabriklaymiz va kelgusi ishlarida omad va zafarlar tilab qolamiz!

The students of our faculty are achieving great success!
The winners of the President of the Republic of Uzbekistan and the prestigious state scholarships for undergraduate students of higher educational institutions of the Republic for the 2025/2026 academic year have been announced!
7 students of the Uzbek language department of the Faculty of Philology and Arts were awarded the Navoi State Scholarship.
It is gratifying that all the winners of the Navoi State Scholarship were students of the Faculty of Philology and Arts.
We sincerely congratulate our scholarship recipients and their teachers and wish them success and victories in their future endeavors!