I.A.Krilov poetikasi yuzasidan ochiq amaliy mashg`ulot
Joriy yilning 15-dekabr kuni UrDU O'zbek filologiyasi fakulteti Rus tili va adabiyoti kafedrasi o'qituvchisi N.Djumaniyazova  rus tili ta'lim yo'nalishi 223-guruh talabalariga "Rus adabiyoti tarixi" fanidan ochiq amaliy mashg'uloti o'tkazdi.  Mashg'ulot "Поэтика восточной повести "Каиб" в творчестве И.А.Крылова" mavzusida bo'lib o'tdi. Mashg'ulot jarayonida turli tarqatma materiallardan, taqdimotlardan, videolavhalardan samarali foydalanilib, dars bellashuv usulida tashkil qilindi va yozuvchining asarlari haqida viktorina o'yini o'tkazildi.
Darsda kuzatuvchi sifatida Rus tili va adabiyoti kafedrasi katta o'qituvchisi B.F.Madrahimova ishtirok etdi va dars samarali tashkil qilingani to'g'risida o'z fikr-mulohazalarini bildirdi.

Открытый практикум по поэтике И.А.Крылова
15 декабря текущего года преподаватель кафедры русского языка и литературы факультета узбекской филологии УрГУ Н. Джуманиязова провела открытую практику по предмету «История русской литературы» для студентов Российского университета. языковое образование, группа 223. Тренинг проводился на тему «Поэтика восточной повести «Каиб» в творчестве И.А. Крылова». В ходе обучения эффективно использовались различные раздаточные материалы, презентации, видеоролики, занятие было организовано в конкурсной форме, проведена игра-викторина о произведениях писателя.
Старший преподаватель кафедры русского языка и литературы Мадрахимова Б.Ф. приняла участие в уроке в качестве наблюдателя и высказала свое мнение об эффективной организации урока.