Ilmiy-nazariy hamda ilmiy-uslubiy seminar yig'ilishi
UrDU O'zbek filologiyasi fakulteti O'zbek tilshunosligi kafedrasida soat 9:00da "O'zbek tilshunosligining dolzarb muammolari" nomli ilmiy-nazariy seminar hamda soat 10:00da "Tilshunoslik fanlarini o'qitish samaradorligini oshirish yo'llari" nomli ilmiy-uslubiy seminar bo'lib o'tdi.
Ilmiy-nazariy seminar yig'ilishida kafedra katta o'qituvchisi X.Bobojonovaning "Forsiy o'zlashmalarda leksik omonimiya" mavzusida, ilmiy-uslubiy seminar yig'ilishida G.Xusainovaning "Davlat tilida ish yuritish" fanini o'qitishda qo'llaniladigan keys va texnologiyalarning o'ziga xos xususiyatlari", Z.Madrimovaning "Tovar belgisi nomlarini shakllantirishning kognitiv asoslari" mavzularida ma'ruzalari tinglandi.
Seminar yig'ilishida O'zbek tilshunosligi kafedrasining professor-o'qituvchilari, doktorant, magistrantlar faol qatnashdi va mavzu yuzasidan fikr-mulohazalar bildirildi.

Научно-теоретический и научно-методический семинар-заседание
На кафедре узбекского языкознания факультета узбекской филологии УрГУ состоялся научно-теоретический семинар на тему «Актуальные проблемы узбекского языкознания» и в 10:00 научно-методический семинар на тему «Пути повышения эффективности преподавания языкознания». место.
На заседании научно-теоретического семинара старший преподаватель кафедры Бободжонова Х. по теме «Лексическая омонимия в персидских заимствованиях», на заседании научно-методического семинара Хусаинова Г., падеж, используемый в преподавании предмет «Бизнес на государственном языке» и особенности технологий», были прослушаны лекции З. Мадримовой на тему «Когнитивные основы формирования торговых марок».
Профессора и преподаватели кафедры узбекского языкознания, докторанты и магистранты активно приняли участие в семинарской встрече и высказали мнения по теме.