Ilmiy-nazariy hamda ilmiy-uslubiy seminar yig'ilishi
UrDU O'zbek filologiyasi fakulteti O'zbek tilshunosligi kafedrasida soat 9:00da "O'zbek tilshunosligining dolzarb muammolari" nomli ilmiy-nazariy seminar hamda soat 10:00da "Tilshunoslik fanlarini o'qitish samaradorligini oshirish yo'llari" nomli ilmiy-uslubiy seminar bo'lib o'tdi.
Ilmiy-nazariy seminar yig'ilishida kafedra katta o'qituvchisi X.Bobojonovaning "Forsiy o'zlashmalarda leksik omonimiya" mavzusida, ilmiy-uslubiy seminar yig'ilishida G.Xusainovaning "Davlat tilida ish yuritish" fanini o'qitishda qo'llaniladigan keys va texnologiyalarning o'ziga xos xususiyatlari", Z.Madrimovaning "Tovar belgisi nomlarini shakllantirishning kognitiv asoslari" mavzularida ma'ruzalari tinglandi.
Seminar yig'ilishida O'zbek tilshunosligi kafedrasining professor-o'qituvchilari, doktorant, magistrantlar faol qatnashdi va mavzu yuzasidan fikr-mulohazalar bildirildi.

At the Department of Uzbek Linguistics of the Faculty of Uzbek Philology of UrSU, a scientific-theoretical seminar entitled "Current problems of Uzbek linguistics" and at 10:00 a scientific-methodological seminar entitled "Ways to improve the effectiveness of teaching linguistics" took place.
At the meeting of the scientific-theoretical seminar, the senior teacher of the department H. Bobojonova on the topic "Lexical homonymy in Persian acquisitions", at the meeting of the scientific-methodical seminar G. Husainova, the case used in the teaching of the subject "Business in the state language" and special features of technologies", lectures of Z. Madrimova on the topics of "Cognitive bases of formation of brand names" were heard.
Professors and teachers of the Department of Uzbek Linguistics, doctoral students, and master's students actively participated in the seminar meeting and expressed opinions on the topic.