UrDU Kuzatuv kengashining navbatdagi yig‘ilishi bo‘lib o‘tdi
Bugun, 23-dekabr kuni Abu Rayhon Beruniy nomidagi Urganch davlat universiteti Kuzatuv kengashining 5-yig‘ilishi bo‘lib o‘tdi. Yig‘ilish Xorazm Ma’mun akademiyasi raisi, Kuzatuv kengashi raisi o‘rinbosari Ikrom Abdullayevning bevosita ishtirokida tashkil etildi.
Yig‘ilish davomida kengash a‘zolari tomonidan kun tartibidan o‘rin olgan muhim masalalar muhokama qilindi. Xususan, Urganch davlat universitetining 2026-yilga mo‘ljallangan yillik daromadlar va xarajatlar parametrlari, 2026-yilgi biznes rejasini tasdiqlash, shuningdek, universitet rahbar xodimlari (dekanlar) faoliyatining samaradorligini baholash mezonlariga (KPI) o‘zgartirish va qo‘shimchalar kiritish masalalari ko‘rib chiqildi.

Сегодня, 23 декабря, состоялось 5-е заседание Наблюдательного совета Ургенчского государственного университета имени Абу Райхана Беруни. Заседание было организовано при непосредственном участии председателя Хорезмской академии Маъмона, заместителя председателя Наблюдательного совета Икрома Абдуллаева.
В ходе заседания членами совета были обсуждены важные вопросы, включённые в повестку дня. В частности, были рассмотрены параметры годовых доходов и расходов Ургенчского государственного университета, запланированные на 2026 год, утверждение бизнес-плана на 2026 год, а также вопросы внесения изменений и дополнений в критерии оценки эффективности деятельности руководящих работников университета (деканов) (KPI).
Кроме того, в рамках заседания были обсуждены другие организационные вопросы и заслушаны отчёты ответственных руководителей.