Tyutorlar seminarining ikkinchi kuni bo'lib o'tdi
Bugun, 8-yanvar kuni Abu Rayhon Beruniy nomidagi Urganch davlat universitetida tyutorlarning bilim va kasbiy malakasini oshirishga qaratilgan seminar-treningning ikkinchi kuni bo‘lib o‘tdi.
Seminar doirasida fakultetlar kesimida Yoshlar bilan ishlash bo‘yicha dekan o‘rinbosarlari hamda tyutorlar kengashi raislari tomonidan talabalar turar joylari va ijarada istiqomat qilayotgan talabalar bilan olib borilayotgan ishlar, fakultetlardagi ma’naviy-ma’rifiy jarayonlar, iqtidorli talabalarning erishayotgan yutuqlari yuzasidan batafsil axborotlar taqdim etildi.
Shuningdek, talabalar turar joyi tarbiyachi-pedagoglari tomonidan ham mavjud holat, amalga oshirilayotgan tarbiyaviy ishlar hamda istiqboldagi rejalar bo‘yicha ma’lumotlar berildi.
Mazkur seminar-trening tyutorlar faoliyatini yanada takomillashtirish, yoshlar bilan ishlash tizimini rivojlantirish hamda ta’lim muhitida samarali hamkorlikni kuchaytirishga xizmat qilmoqda.

Состоялся второй день семинара для тьюторов
Сегодня, 8 января, в Ургенчском государственном университете имени Абу Райхана Беруни состоялся второй день семинара-тренинга, направленного на повышение знаний и профессиональной квалификации тьюторов.
В рамках семинара заместители деканов по работе с молодежью и председатели советов тьюторов по факультетам представили подробную информацию о проводимой работе со студентами, проживающими в студенческих общежитиях и на съемных квартирах, о духовно-просветительских процессах на факультетах, а также о достижениях одаренных студентов.
Также воспитатели-педагоги студенческих общежитий представили сведения о текущем состоянии дел, реализуемых воспитательных мероприятиях и перспективах дальнейшей работы.
Данный семинар-тренинг способствует дальнейшему совершенствованию деятельности тьюторов, развитию системы работы с молодежью и укреплению эффективного сотрудничества в образовательной среде.