Tyutorlar seminarining ikkinchi kuni bo'lib o'tdi
Bugun, 8-yanvar kuni Abu Rayhon Beruniy nomidagi Urganch davlat universitetida tyutorlarning bilim va kasbiy malakasini oshirishga qaratilgan seminar-treningning ikkinchi kuni bo‘lib o‘tdi.
Seminar doirasida fakultetlar kesimida Yoshlar bilan ishlash bo‘yicha dekan o‘rinbosarlari hamda tyutorlar kengashi raislari tomonidan talabalar turar joylari va ijarada istiqomat qilayotgan talabalar bilan olib borilayotgan ishlar, fakultetlardagi ma’naviy-ma’rifiy jarayonlar, iqtidorli talabalarning erishayotgan yutuqlari yuzasidan batafsil axborotlar taqdim etildi.
Shuningdek, talabalar turar joyi tarbiyachi-pedagoglari tomonidan ham mavjud holat, amalga oshirilayotgan tarbiyaviy ishlar hamda istiqboldagi rejalar bo‘yicha ma’lumotlar berildi.
Mazkur seminar-trening tyutorlar faoliyatini yanada takomillashtirish, yoshlar bilan ishlash tizimini rivojlantirish hamda ta’lim muhitida samarali hamkorlikni kuchaytirishga xizmat qilmoqda.

The Second Day of the Tutors’ Seminar Took Place
Today, January 8, the second day of the seminar-training aimed at enhancing the knowledge and professional skills of tutors was held at Urgench State University named after Abu Rayhon Biruni.
Within the framework of the seminar, deputy deans for youth affairs and chairpersons of tutors’ councils across faculties presented detailed information on the work being carried out with students living in student dormitories and rented accommodations, the spiritual and educational processes within faculties, as well as the achievements attained by talented students.
In addition, educator-pedagogues of student dormitories provided information on the current situation, ongoing educational activities, and future plans.
This seminar-training serves to further improve tutors’ activities, develop the youth engagement system, and strengthen effective cooperation within the educational environment.