Gyote-instituti direktori bilan hamkorlik uchrashuvi bo‘lib o‘tdi
Joriy yilning 2-fevral kuni Abu Rayhon Beruniy nomidagi Urganch davlat universitetida Gyote-institutining O‘zbekistondagi filiali direktori Barbara Anna Bernsmeier xonimning tashrifi doirasida universitet rahbariyati bilan uchrashuv bo‘lib o‘tdi.
Ta’kidlash joizki, Barbara Anna Bernsmeier xonim Gyote-institutining O‘zbekistondagi filialida o‘z faoliyatini endigina boshlagan bo‘lib, tashrifdan ko‘zlangan asosiy maqsad institut hamkorlari bilan yaqindan tanishishdan iborat bo‘ldi.
Uchrashuv davomida Gyote-instituti va Urganch davlat universiteti o‘rtasida 2021-yildan buyon amalga oshirib kelinayotgan “Nemis tilini o‘qitishni o‘rganish (DLU)” dasturi doirasidagi samarali hamkorlik natijalari muhokama qilindi. Shuningdek, tomonlar universitet faoliyati bilan yaqindan tanishib, erishilgan yutuqlar, mavjud muammolar hamda kelgusidagi hamkorlik istiqbollari yuzasidan o‘zaro fikr almashdilar.
Uchrashuvdan soʻng, Barbara Anna Bernsmeier xonim Xorijiy filologiya fakulteti Roman-german filologiyasi kafedrasi faoliyati bilan yaqindan tanishdi, kafedra professor-o'qituvchilari hamda talabalari bilan suhbatda bo'ldi.

Состоялась встреча по сотрудничеству с директором Института Гёте
2 февраля текущего года в Ургенчском государственном университете имени Абу Райхана Беруни в рамках визита директора филиала Института Гёте в Узбекистане госпожи Барбары Анны Бернсмайер состоялась встреча с руководством университета.
Следует отметить, что госпожа Барбара Анна Бернсмайер лишь недавно приступила к своей деятельности в филиале Института Гёте в Узбекистане, и основной целью визита стало близкое знакомство с партнёрами института.
В ходе встречи были обсуждены результаты эффективного сотрудничества между Институтом Гёте и Ургенчским государственным университетом в рамках программы «Изучение преподавания немецкого языка (DLU)», реализуемой с 2021 года. Кроме того, стороны подробно ознакомились с деятельностью университета, обменялись мнениями о достигнутых успехах, существующих проблемах, а также перспективах дальнейшего сотрудничества.
После встречи госпожа Барбара Анна Бернсмайер ознакомилась с деятельностью кафедры романо-германской филологии факультета иностранной филологии, провела беседу с профессорско-преподавательским составом и студентами.