Gyote-instituti direktori bilan hamkorlik uchrashuvi bo‘lib o‘tdi
Joriy yilning 2-fevral kuni Abu Rayhon Beruniy nomidagi Urganch davlat universitetida Gyote-institutining O‘zbekistondagi filiali direktori Barbara Anna Bernsmeier xonimning tashrifi doirasida universitet rahbariyati bilan uchrashuv bo‘lib o‘tdi.
Ta’kidlash joizki, Barbara Anna Bernsmeier xonim Gyote-institutining O‘zbekistondagi filialida o‘z faoliyatini endigina boshlagan bo‘lib, tashrifdan ko‘zlangan asosiy maqsad institut hamkorlari bilan yaqindan tanishishdan iborat bo‘ldi.
Uchrashuv davomida Gyote-instituti va Urganch davlat universiteti o‘rtasida 2021-yildan buyon amalga oshirib kelinayotgan “Nemis tilini o‘qitishni o‘rganish (DLU)” dasturi doirasidagi samarali hamkorlik natijalari muhokama qilindi. Shuningdek, tomonlar universitet faoliyati bilan yaqindan tanishib, erishilgan yutuqlar, mavjud muammolar hamda kelgusidagi hamkorlik istiqbollari yuzasidan o‘zaro fikr almashdilar.
Uchrashuvdan soʻng, Barbara Anna Bernsmeier xonim Xorijiy filologiya fakulteti Roman-german filologiyasi kafedrasi faoliyati bilan yaqindan tanishdi, kafedra professor-o'qituvchilari hamda talabalari bilan suhbatda bo'ldi.

A cooperation meeting was held with the Director of the Goethe Institute
On February 2 of the current year, a meeting was held between the university administration and Ms. Barbara Anna Bernsmeier, Director of the Goethe-Institut branch in Uzbekistan, at Urgench State University named after Abu Rayhon Biruni as part of her visit.
It should be noted that Ms. Barbara Anna Bernsmeier has only recently begun her activities at the Goethe-Institut branch in Uzbekistan, and the main purpose of the visit was to become closely acquainted with the Institute’s partners.
During the meeting, the results of effective cooperation between the Goethe-Institut and Urgench State University within the framework of the “German Language Teacher Training (DLU)” program, which has been implemented since 2021, were discussed. In addition, the parties became closely familiar with the university’s activities and exchanged views on achievements, existing challenges, and prospects for future cooperation.
After the meeting, Ms.Barbara Anna Bernsmeier visited the Department of Romance and Germanic Philology of the Faculty of Foreign Philology, where she met with faculty members and held discussions with students.