Universitet va mahalla hamkorligi
2022-yil 3-noyabr kuni UrDU Iqtisodiyot fakulteti tomonidan Xiva tumani  “Qumyop” mahallasida uyushmagan yoshlar bandligini ta’minlash va ularni ijtimoiy qo‘llab-quvvatlashga ko‘maklashish va OTMga tayyorlov kurslarini tashkil etish, yoshlarni tadbirkorlikka qiziqtirish yuzadan uchrashuv tashkil etildi.
▫️Uchrashuv 15-son umumta’lim maktabining 11-sinf o‘quvchilari ishtirokida boʻlib oʻtdi. Tadbir davomida oʻquvchilar Urganch davlat universiteti bilan yaqindan tanishtirilib, ularni bandligini ta’minlash va ijtimoiy qo‘llab-quvvatlash boʻyicha zarur bilim va koʻnikmalarga ega boʻldilar.

University and mahalla partnership
On November 3, 2022, the Faculty of Economics of UrSU organized a meeting on the topic of ensuring the employment of unorganized youth and assisting them in their social support, as well as organizing training courses for HEI, and getting young people interested in entrepreneurship in the Kumyop mahalla of Khiva district.
The meeting was held with the participation of 11th grade students of the 15th secondary education school. During the event, students were closely introduced to Urganch State University and acquired the necessary knowledge and skills to ensure their employment and social support.