Bitiruvchi talabalar bilan ochiq muloqot oʻtkazildi
Bugun Urganch davlat universiteti bitiruvchi talabalari bilan Oʻzbekiston Respublikasi Prezidenti huzuridagi Davlat xizmatini rivojlantirish agentligi Xorazm viloyati filiali xodimlari I.Qurbonov hamda U.Qalandarovlar ishtirokida ochiq muloqot oʻtkazildi. Uchrashuvga UrDU Birinchi prorektori S.Davletov moderatorlik qildi.
▪️Ochiq muloqotda talaba-yoshlar “Davlat fuqarolik xizmati to‘g‘risida”gi Prezident qonuni mazmun-mohiyati, davlat fuqarolik xizmatchisining huquq va majburiyatlari, davlat fuqarolik xizmatini tashkil etish va fuqarolik xizmatini o‘tashning xususiyatlari, davlat fuqarolik xizmatchisining ijtimoiy himoyasi haqidagi bilimlarga ega boʻldilar.
▪️Shuningdek,  talabalarga davlat fuqarolik xizmatchilari vakant lavozimlarining yagona ochiq portal vacancy.argos.uz  hamda tanlov o‘tkazilishida foydalaniladigan asosiy tushunchalar haqida taqdimotlar orqali tushuntirishlar berildi.

An open dialogue was held with graduating students
Today, an open dialogue was held with the graduating students of Urganch State University with the participation of I. Qurbanov and U. Qalandarov, employees of the Khorezm region branch of the State Service Development Agency under the President of the Republic of Uzbekistan. The meeting was moderated by S. Davletov, First Vice-Rector of UrSU.
In an open dialogue, students and young people get knowledge about the essence of the Presidential Law "On State Civil Service", the rights and obligations of the state civil servant, the features of the organization of the state civil service and performing civil service, and the social protection of the state civil servant.
In addition, the students were given explanations through presentations about the single open portal vacancy.argos.uz and the main concepts used in the competition.