Bitiruvchi talabalar bilan ochiq muloqot oʻtkazildi
Bugun Urganch davlat universiteti bitiruvchi talabalari bilan Oʻzbekiston Respublikasi Prezidenti huzuridagi Davlat xizmatini rivojlantirish agentligi Xorazm viloyati filiali xodimlari I.Qurbonov hamda U.Qalandarovlar ishtirokida ochiq muloqot oʻtkazildi. Uchrashuvga UrDU Birinchi prorektori S.Davletov moderatorlik qildi.
▪️Ochiq muloqotda talaba-yoshlar “Davlat fuqarolik xizmati to‘g‘risida”gi Prezident qonuni mazmun-mohiyati, davlat fuqarolik xizmatchisining huquq va majburiyatlari, davlat fuqarolik xizmatini tashkil etish va fuqarolik xizmatini o‘tashning xususiyatlari, davlat fuqarolik xizmatchisining ijtimoiy himoyasi haqidagi bilimlarga ega boʻldilar.
▪️Shuningdek,  talabalarga davlat fuqarolik xizmatchilari vakant lavozimlarining yagona ochiq portal vacancy.argos.uz  hamda tanlov o‘tkazilishida foydalaniladigan asosiy tushunchalar haqida taqdimotlar orqali tushuntirishlar berildi.

Состоялся открытый диалог с выпускниками
Сегодня состоялся открытый диалог со студентами-выпускниками Ургенчского государственного университета с участием сотрудников Хорезмского областного филиала Агентства по развитию государственной службы при Президенте Республики Узбекистан Гурбанова И. и Каландарова У. Вел встречу первый проректор УрГУ С. Давлетов.
В открытом диалоге студенты и молодежь получают знания о сущности Закона Президента «О государственной гражданской службе», правах и обязанностях государственного гражданского служащего, особенностях организации государственной гражданской службы и прохождения государственной службы, социальная защита государственного гражданского служащего.
Кроме того, через презентации студентам были даны разъяснения о едином открытом портале vacancy.argos.uz и основных понятиях, используемых в конкурсе.