Bugun Urganch davlat universiteti rektori Baxrom Abdullayev maslahatchi Ramazon Sharipov hamrohligida  Kimyoviy texnologiyalar fakulteti hududida yangi qad roslagan, tez orada foydalanishga topshirilishi rejalashtirilayotgan 7-sonli talabalar turar joyida boʻldi.  Ushbu zamonaviy tipdagi talabalar turar joyi 4 qavatli,  800 oʻringa moʻljallangan boʻlib, ayni kunlarda binoni jihozlash ishlari ketmoqda.
Rektor B.Abdullayev tashrif mobaynida xonalarga keltirib oʻrnatilayotgan jihozlarning sifatiga va talaba darajasiga eʼtibor qaratib, koʼzdan kechirdi.
Maʼlumot oʻrnida, binoda 8 ta madaniy dam olish xonasi, 4 ta dars qilish xonalari, 8 tadan oshxona va yuvinish xonalari qatori boshqa koʻplab qulayliklarga ega xonalari mavjud.

A new Students Dormitory is about to be commissioned at UrSU
Today, Rector of Urganch State University Bahrom Abdullayev, accompanied by adviser Ramazon Sharipov, visited the newly constructed Students Dormitory No. 7, which is planned to be commissioned soon, on the territory of the Faculty of Chemical Technologies. This modern type of student residence is 4 floors, designed for 800 places, and the building is currently being equipped.
During the visit, Rector B.Abdullayev paid attention to the quality and level of demand of the equipment installed in the rooms.
For reference, the building has 8 cultural lounges, 4 classrooms, 8 kitchens and washrooms, and many other amenities.