Bugun Urganch davlat universiteti rektori Baxrom Abdullayev maslahatchi Ramazon Sharipov hamrohligida  Kimyoviy texnologiyalar fakulteti hududida yangi qad roslagan, tez orada foydalanishga topshirilishi rejalashtirilayotgan 7-sonli talabalar turar joyida boʻldi.  Ushbu zamonaviy tipdagi talabalar turar joyi 4 qavatli,  800 oʻringa moʻljallangan boʻlib, ayni kunlarda binoni jihozlash ishlari ketmoqda.
Rektor B.Abdullayev tashrif mobaynida xonalarga keltirib oʻrnatilayotgan jihozlarning sifatiga va talaba darajasiga eʼtibor qaratib, koʼzdan kechirdi.
Maʼlumot oʻrnida, binoda 8 ta madaniy dam olish xonasi, 4 ta dars qilish xonalari, 8 tadan oshxona va yuvinish xonalari qatori boshqa koʻplab qulayliklarga ega xonalari mavjud.

В УрГУ сдадут в эксплуатацию новое студенческое общежитие
Сегодня ректор Ургенчского государственного университета Бахром Абдуллаев в сопровождении советника Рамазона Шарипова посетил недавно построенное студенческое общежитие №7, которое планируется сдать в эксплуатацию в ближайшее время, на территории Химико-технологического факультета. Этот современный тип студенческого общежития представляет собой 4 этажа, рассчитан на 800 мест, в настоящее время ведется оснащение здания.
В ходе визита ректор Б.Абдуллаев обратил внимание на качество и востребованность оборудования, установленного в помещениях.
Для справки, в здании есть 8 культурных залов, 4 классных комнаты, 8 кухонь и туалетов и многие другие удобства.