Rektor: “Sizlarni UrDU talabalari safida koʻrsam xursand boʻlaman!”
Urganch davlat universitetiga oliy ta’limdagi o‘quv jarayonlari, talabalarga yaratilgan shart-sharoitlar bilan yaqindan tanishish maqsadida Gurlan tumanining “Sovunchi” va “Paxtachi” mahallalarida joylashgan 21- va 23-sonli maktablarning 10-sinf o‘quvchilari tashrif buyurdi.
▫️ O‘quvchilar dastlab fakultetlarda boʻlib, o‘quv xonalari bilan tanishdilar. Shuningdek, talabalar turar joylari, kutubxona va sport zallarini borib koʼrdilar. Sayohat davomida masʼullar tomonidan universitet tarixi, bugungi kundagi ta’lim jarayonlari, talabalarning bilim olishlari uchun yaratilgan shart-sharoitlar haqida ma’lumot berib borildi.
▪️ Shundan soʼng, universitet rektori Baxrom Abdullayev mehmonlarimiz bilan uchrashuv oʼtkazdi.  Maktab o‘quvchilari bilan kelgusida  kasbga yo‘naltirish, kasb tanlash masalalarida suhbat olib bordi, ularning kelajakdagi maqsadlari haqida qiziqdi. Samimiy suhbat tarzida bo‘lib o‘tgan uchrashuvda rektor yoshlarni maqsadni aniq qoʼyib, kelajak tomon dadil qadam bosishga chaqirdi. Kelgusida oʼquvchilarning har birlari bilan Urganch davlat universitetining talabasi sifatida yana uchrashish istagini bildirib, barchalarini oʼqishlariga rivoj tiladi.

Rector: "I will be glad to see you among the students of UrSU!"
Urganch State University was visited by 10th graders of schools No. 21 and No. 23 located in "Sovunchi" and "Pakhtachi" neighborhoods of Gurlan District in order to get to know the educational processes of higher education and the conditions created for students.
Students first visited the faculties and got acquainted with the classrooms. They also visited the student residences, library and sports halls. During the trip, the officials provided information about the history of the university, current educational processes, and the conditions created for students' education.
After that, university rector Bahrom Abdullayev held a meeting with our guests. He had a conversation with schoolchildren about future career orientation and career choice, and was interested in their future goals. During the meeting, which took place in the form of a sincere conversation, the rector called on the young people to set a clear goal and take bold steps towards the future. In the future, he expressed his desire to meet each of them again as a student of Urganch State University and wished them success in their studies.