Talabalar turar joylarida yaratilgan sharoitlar va universitet kutubxonasi bilan tanishuv boʻlib oʻtdi
Bugun, 12-dekabr kuni Urganch davlat universitetida “Talabalar turar joylarida yaratilgan sharoitlar va universitet kutubxonasi bilan tanishuv” mavzusida media-tur tashkil etildi. Unda OAV vakillari va blogerlar, Fizika-matematika fakulteti talabalari ishtirok etishdi.
Bu galgi media-tur Urganch davlat universitetining Urganch shahar “Gurlan” ko'chasida joylashgan Texnika fakulteti binosida boʻlib oʻtdi. UrDU Yoshlar bilan ishlash, maʼnaviyat va maʼrifat boʻlimi boshligʻi Sh.Allaberganov, universitet Matbuot kotibi M.Ahmedova hamda ARM xodimlari tomonidan Media-tur ishtirokchilari ushbu hududda yangi barpo etilgan Axborot - resurs markazi  hamda  6-son talabalar turar joyi bilan yaqindan tanishtirildi.
Mazkur 2 qavatli Axborot - resurs markazi yangi taʼmirlanib, faoliyati yoʻlga qoʻyildi. Kutubxona Texnika va Filologiya fakulteti talabalari uchun xizmat qiladi.  Umumiy fondi 23 873 adabiyotdan iborat. Axborot- resurs markazida talabalar uchun barcha qulayliklar yaratilgan,  2 ta katta  oʻquv zali, kiyinish xonalari, adabiyotlarni saqlash fondlari mavjud. Talabalar boʻsh vaqtini mazmunli oʻtkazish maqsadida 8683 dona badiiy adabiyotlar mavjud. Kutubxona doimiy ravishda talabalar bilan gavjum.  Axborot-resurs markazida muhim sanalarga bagʻishlangan tadbirlar,  yangi adabiyotlar koʻrgazmalari muntazam ravishda oʻtkazilib kelinadi.
Urganch davlat universitetida 7 ta talabalar turar joylari mavjud bo‘lib, bugungi media-turda mehmonlar 6-sonli TTJ bilan tanishtirildi. Ushbu talabalar turar joyi 240 oʻringa moʻljallangan boʻlib, talabalar uchun barcha sharoit va imkoniyatlar mavjud.
Talabalar turar joylarida yaratilgan sharoitlar va universitet kutubxonasi bilan tanishuv boʻlib oʻtdi; urdu.uz

Состоялось знакомство с условиями, созданными в студенческих общежитиях и университетской библиотеке
Сегодня, 12 декабря, в Ургенчском государственном университете был организован медиатур на тему «Условия, созданные в студенческих общежитиях и ознакомление с университетской библиотекой». В нем приняли участие представители СМИ и блогеры, студенты Физико-математического факультета.
Медиа-тур этого вечера проходил в здании Технического факультета Ургенчского государственного университета, расположенного по улице «Гурлан» в городе Ургенч. Заведующий отделом работы с молодежью, духовности и образования УрГУ Ш.Аллаберганов, пресс-секретарь университета М.Ахмедова и сотрудники ИРЦ познакомили участников медиатура с вновь созданным в данной местности информационно-ресурсным центром и студенческим общежитием №6.
Этот двухэтажный Информационно-ресурсный центр был недавно отремонтирован и начал работать. Библиотека обслуживает студентов технико-филологического факультета. Общий фонд состоит из 23 873 книг. В информационно-ресурсном центре созданы все условия для студентов, есть 2 больших учебных зала, гардеробные, фонды хранения литературы. 8 683 произведения художественной литературы предназначены для студентов, чтобы они могли содержательно проводить свое свободное время. Библиотека постоянно переполнена студентами. В Информационно-ресурсном центре регулярно проходят мероприятия, посвященные знаменательным датам, и выставки новой литературы.
В Ургенчском государственном университете есть 7 студенческих общежитий, и в ходе сегодняшнего медиа-тура гости познакомились со студенческим общежитием №6. Это студенческое общежитие рассчитано на 240 мест и имеет все условия и удобства для студентов.