Talabalar turar joylarida yaratilgan sharoitlar va universitet kutubxonasi bilan tanishuv boʻlib oʻtdi
Bugun, 12-dekabr kuni Urganch davlat universitetida “Talabalar turar joylarida yaratilgan sharoitlar va universitet kutubxonasi bilan tanishuv” mavzusida media-tur tashkil etildi. Unda OAV vakillari va blogerlar, Fizika-matematika fakulteti talabalari ishtirok etishdi.
Bu galgi media-tur Urganch davlat universitetining Urganch shahar “Gurlan” ko'chasida joylashgan Texnika fakulteti binosida boʻlib oʻtdi. UrDU Yoshlar bilan ishlash, maʼnaviyat va maʼrifat boʻlimi boshligʻi Sh.Allaberganov, universitet Matbuot kotibi M.Ahmedova hamda ARM xodimlari tomonidan Media-tur ishtirokchilari ushbu hududda yangi barpo etilgan Axborot - resurs markazi  hamda  6-son talabalar turar joyi bilan yaqindan tanishtirildi.
Mazkur 2 qavatli Axborot - resurs markazi yangi taʼmirlanib, faoliyati yoʻlga qoʻyildi. Kutubxona Texnika va Filologiya fakulteti talabalari uchun xizmat qiladi.  Umumiy fondi 23 873 adabiyotdan iborat. Axborot- resurs markazida talabalar uchun barcha qulayliklar yaratilgan,  2 ta katta  oʻquv zali, kiyinish xonalari, adabiyotlarni saqlash fondlari mavjud. Talabalar boʻsh vaqtini mazmunli oʻtkazish maqsadida 8683 dona badiiy adabiyotlar mavjud. Kutubxona doimiy ravishda talabalar bilan gavjum.  Axborot-resurs markazida muhim sanalarga bagʻishlangan tadbirlar,  yangi adabiyotlar koʻrgazmalari muntazam ravishda oʻtkazilib kelinadi.
Urganch davlat universitetida 7 ta talabalar turar joylari mavjud bo‘lib, bugungi media-turda mehmonlar 6-sonli TTJ bilan tanishtirildi. Ushbu talabalar turar joyi 240 oʻringa moʻljallangan boʻlib, talabalar uchun barcha sharoit va imkoniyatlar mavjud.
Talabalar turar joylarida yaratilgan sharoitlar va universitet kutubxonasi bilan tanishuv boʻlib oʻtdi; urdu.uz

Acquaintance with the conditions created in Student's Dormitories and the university library was held
Today, on December 12, a media tour was organized at Urganch State University on the topic "Conditions created in student residences and familiarization with the university library". Media representatives and bloggers, students of the Faculty of Physics and Mathematics took part in it.
This evening's media tour took place in the building of the Technical Faculty of Urganch State University, located on "Gurlan" street, Urganch city. Head of Youth Work, Spirituality and Education Department of UrSU Sh.Allaberganov, University Press Secretary M.Ahmedova and IRC employees introduced the media tour participants to the information resource center newly established in this area and the student residence No. 6.
This 2-story Information-resource center has been newly renovated and started to operate. The library serves students of the Faculty of Technology and Philology. The general fund consists of 23,873 books. The information-resource center has all facilities for students, there are 2 large study halls, dressing rooms, literature storage funds. There are 8,683 pieces of fiction for students to spend their free time meaningfully. The library is constantly crowded with students. Events dedicated to important dates and exhibitions of new literature are regularly held in the Information Resource Center.
There are 7 student residences at Urganch State University, and guests were introduced to Student's Dormitory No. 6 during today's media tour. This student residence is designed for 240 places and has all conditions and facilities for students.