Urganch davlat universiteti rektori Texnika fakulteti professor-oʻqituvchilari bilan uchrashdi
Bugun, 27-dekabr sanasida  Urganch davlat universiteti rektori B.Abdullayevning navbatdagi uchrashuvi Texnika fakulteti jamoasi bilan bo'lib o'tdi.
▪️Rektor uchrashuv avvalida kirib kelayotgan Yangi yil bilan jamoani qizg'in tabrikladi.
Shundan so'ng, oʻtib borayotgan 2022-yil fakultet misolida sarhisob qilinib, kelgusi yil uchun rejalar belgilab olindi. Xususan, fakultet ilmiy salohiyati, eski yilda qilingan himoyalar soni tahlil qilindi, kafedra aʼzolari tomonidan nashr etilgan ilmiy ishlar muhokama etilib, ilmiy salohiyatni oshirishda faollikka chaqirildi.
▪️Shuningdek, Prezidentimizning Oliy Majlisga va Oʻzbekiston xalqiga yoʻllagan Murojaatnomasiga to'xtalib,  taʼlimni yanada sifatli tashkil qilish boʻyicha topshiriqlar berildi.
Maʼlumot oʼrnida: Hozirda Texnika fakultetida mavjud 4 ta kafedrada asosiy shtatda 103 nafar professor-o'qituvchilar faoliyat yuritishadi. Ilmiy salohiyat - 17 % ni tashkil qiladi. So'nggi 2 yilda 1 nafar fan doktori, 2 nafar falsafa doktori ilmiy darajasini uchun himoyalar qilindi.
urdu.uz, Urganch davlat universiteti rektori Texnika fakulteti professor-oʻqituvchilari bilan uchrashdi

Rector of Urganch State University met with professors and teachers of Technical Faculty
Today, on December 27, the next meeting of Urganch State University Rector B.Abdullayev with the team of the Technical Faculty took place.
At the beginning of the meeting, the rector warmly congratulated the team on the coming New Year.
After that, the past year 2022 was summarized on the example of the faculty, and plans for the next year were determined. In particular, the scientific potential of the faculty, the number of defenses made in the previous year were analyzed, the scientific works published by the members of the department were discussed, and they were called to be active in increasing the scientific potential.
Also, referring to the President's Address to the Oliy Majlis and the people of Uzbekistan, tasks were given to organize education in better quality.
For information: Currently, 103 professors and teachers work in the main staff in 4 departments of the Technical Faculty. Scientific potential is 17%. In the last 2 years, 1 Doctor of Science, 2 Doctor of Philosophy degrees were defended.