Urganch davlat universiteti rektori Texnika fakulteti professor-oʻqituvchilari bilan uchrashdi
Bugun, 27-dekabr sanasida  Urganch davlat universiteti rektori B.Abdullayevning navbatdagi uchrashuvi Texnika fakulteti jamoasi bilan bo'lib o'tdi.
▪️Rektor uchrashuv avvalida kirib kelayotgan Yangi yil bilan jamoani qizg'in tabrikladi.
Shundan so'ng, oʻtib borayotgan 2022-yil fakultet misolida sarhisob qilinib, kelgusi yil uchun rejalar belgilab olindi. Xususan, fakultet ilmiy salohiyati, eski yilda qilingan himoyalar soni tahlil qilindi, kafedra aʼzolari tomonidan nashr etilgan ilmiy ishlar muhokama etilib, ilmiy salohiyatni oshirishda faollikka chaqirildi.
▪️Shuningdek, Prezidentimizning Oliy Majlisga va Oʻzbekiston xalqiga yoʻllagan Murojaatnomasiga to'xtalib,  taʼlimni yanada sifatli tashkil qilish boʻyicha topshiriqlar berildi.
Maʼlumot oʼrnida: Hozirda Texnika fakultetida mavjud 4 ta kafedrada asosiy shtatda 103 nafar professor-o'qituvchilar faoliyat yuritishadi. Ilmiy salohiyat - 17 % ni tashkil qiladi. So'nggi 2 yilda 1 nafar fan doktori, 2 nafar falsafa doktori ilmiy darajasini uchun himoyalar qilindi.
urdu.uz, Urganch davlat universiteti rektori Texnika fakulteti professor-oʻqituvchilari bilan uchrashdi

Ректор Ургенчского государственного университета встретился с профессорами и преподавателями Технического факультета
Сегодня, 27 декабря, состоялась очередная встреча ректора Ургенчского государственного университета Б.Абдуллаева с коллективом Технического факультета.
В начале встречи ректор тепло поздравил коллектив с наступающим Новым годом.
После этого на примере факультета были подведены итоги уходящего 2022 года и определены планы на следующий год. В частности, был проанализирован научный потенциал факультета, количество защит, выполненных в предыдущем году, обсуждены научные работы, опубликованные сотрудниками кафедры, и призваны активизироваться в повышении научного потенциала.
Также, ссылаясь на Послание Президента Олий Мажлису и народу Узбекистана, даны задачи по более качественной организации образования.
Для справки: В настоящее время в основном штате на 4 кафедрах технического факультета работают 103 профессора и преподавателя. Научный потенциал составляет 17%. За последние 2 года защищены 1 степень доктора наук, 2 степени доктора философии.